V piatok večer sa mal konať zápas medzi Robertsonom a Burnsom v anglickom meste Barnsley, v oblasti Južný Yorkshire. Snookrová hviezda to mala namierené do mesta s rovnakým názvom, no v úplne inej oblasti. Dostavil sa do malého mestečka Barnsley v Gloustershire s populáciou 209 obyvateľov. Pre porovnanie, mesto, kde sa zápas konal, má necelých 92 000 obyvateľov. Keď si svetová štvorka aktuálneho rebríčka uvedomila svoje pochybenie, už bolo neskoro. Rozhodcovi nezostalo nič iné, len Robertsona z turnaja vylúčiť, respektíve Burns postúpil ďalej bez boja.

Robertson neskôr svoju chybu priznal a na sociálnej sieti sa vyjadril: „Dúfam, že v tejto sezóne ešte odohrám nejaký zápas“. Na otázku, ako sa mu to mohlo stať, odpovedal: „Na zápasy ma vždy vozí kamarát, no tento víkend nemohol, pretože sa zúčastnil podujatia Challenge Tour“.

Nebolo to prvýkrát v prebiehajúcej sezóne, kedy sa austrálsky hráč neukázal na turnajovom zápase, avšak teraz to bolo spôsobené jeho vlastnou chybou. V júli sa odhlásil z turnaja v Rige, keď na letisku v Londýne oznámili zrušenie letu a tak zostal bezmocný. Z podujatia China Open ho vyradila choroba.