Moldavsko - SLOVENSKO 0:4 (0:1)
Góly: 27. a 39. Rick (druhý z pen.), 6. Rafaj, 25. Směřička

Slováci nastúpili na kľúčové stretnutie maximálne koncentrovaní a od úvodných minút mali hernú prevahu. Šance Ricka a Kozára sa ešte gólom neskončili, v 6. minúte už ale Rafaj zoči-voči Chitoroagovi nezaváhal. Zvýšiť náskok hostí mohol Drahovský, jeho strela medzi nohy brankára tesne minula cieľ. V závere prvého polčasu sa Moldavci osmelili, no Karpiak pri dvoch-troch pološanciach podržal svoj tím. Aj vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Slovákov, tutovka Ricka a dorážka Drahovského ale zvýšenie náskoku nepriniesli. V 25. minúte predviedli hostia peknú kombinačnú akciu, na konci ktorej bol Směřička. Onedlho už bolo 0:3 po góle Ricka, ktorý prinútil vsadiť Moldavcov všetko na jednu kartu a skúsiť hru bez brankára. Slováci súperovi dlho nedovolili dostať sa do zakončenia, až neskôr museli čeliť väčšiemu tlaku, no domáci svoje úsilie do gólového konca nedotiahli. Naopak, keď v 39. minúte Rick premenil penaltu, nebolo o triumfe Slovákov a ich postupe na ME žiadnych pochýb.

Kontinentálny šampionát sa bude konať 19. januára - 6. februára 2022 v holandských mestách Amsterdam a Groningen. Slovákov čaká na záverečnom turnaji MS, resp. ME premiérové vystúpenie. Víťazom 3. skupiny sa minulý štvrtok vďaka remíze 1:1 v Leviciach stal Azerbajdžan, ktorý nastúpi v stredu o 17.00 SELČ v Baku proti Grékom.
      
Na ME postúpi okrem ôsmich víťazov skupín aj šesť najlepších tímov z druhých miest, medzi ktoré sa so ziskom 11 bodov dostalo aj Slovensko. Dva najhoršie tímy z druhých priečok odohrajú baráž o zostávajúcu šestnástu miestenku (14.-17. novembra 2021). Holandsko ako organizátor šampionátu má istú účasť.
      
Medzi účastníkmi šampionátu sú zatiaľ okrem "oranjes" Chorvátsko, Rusko, Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina, Kazachstan, Španielsko, Taliansko, Portugalsko, Gruzínsko, Slovinsko a Slovensko, ďalšie tímy sa pridajú v stredu.