Málek dosiahol hneď dva úspechy. Nielen, že vylepšil svoje doterajšie maximum (bronz z ME 2015), ale pre Slovensko vybojoval prvé víťazstvo v K1 mužov v histórii. "Vnímam to najmä zo svojho pohľadu, som rád, že mi sadla jazda tak ako mala a vyšlo to. Dúfam, že ma to naštartuje a v ďalších pretekoch budem sebavedomejší," povedal Málek. 

Vo finále mu vyšli stredná a dolná časť trate. Po úvodných deviatich bránkach zaostával o 81 stotín, potom však predviedol skvelý výkon, v strednej pasáži zmazal manko a dokonca a utvoril si výrazný náskok. V porovnaní so semfinále si zlepšil čas takmer o sekundu a pol. "Voda bola dobrá, tu sa kanál veľmi nemení. Niektoré veci mi vyšli ako som chcel, to ma teší. Vo finále som sa snažil viac pádlovať, išiel som do toho silovo, nebol dôvod sa šetriť," dodal 24-ročný Málek.

Jeho kolega Halčin mal pódium na dosah, na prvom medzičase mal náskok, na dvanástej bránke však dostal penalizáciu, ktorá ho v konečnom zúčtovaní stála najlepšiu trojku. "Trošku ma mrzí ťuk, mohlo to byť lepšie. Ak by mi však niekto povedal pred pretekmi, ako to dopadne, bol by som rád. Veľmi ma teší, že sa to podarilo aspoň Andrejovi. Stalo sa iba druhýkrát v histórii, že sme boli dvaja kajakári vo finále. Je to poďakovanie divákom a Andrejovo víťazstvo je fantázia," tešil sa z úspechu Slovenska Halčin.

Slovenkám sa nedarilo

Slovenkám sa v nedeľu nedarilo. Do finále C1 nepostúpila ani jedna z tria Monika Škáchová, Soňa Stanovská a Emanuela Luknárová. Z víťazstva sa tešila Francúzska Claire Jacquetová o sedemnásť sekúnd pred Monicou Doriovou Vilarrublovou z Andorry, tretia bola Brazílčanka Ana Satilová.

Najmladšia slovenská reprezentantka Luknárová sa ukázala v najlepšom svetle, síce dostala štyri trestné sekundy, ale spomedzi Sloveniek skončila najlepšie na 20. mieste. "S výkonom nie som spokojná, nešla som podľa mojich predstáv. Trať bola náročná, ale trénovali sme a malo to byť v pohode, nevyšlo to. Som spokojná, že som sa dostala do semifinále, ale nie s tým, že som nepredviedla to, na čo som mala," povedala 17-ročná Luknárová. Napriek sklamaniu z nevydareného semifinále ju potešil najlepší výsledok medzi seniormi, keď vylepšila 30. pozíciu z minulého týždňa v Lee Valley.

Stanovská už cez prvú bránky neprešla čisto, na piatej dostala 50-sekundovú penalizáciu a ťažkosti ju sprevádzali celým kanálom, ďalšiu "päťdesiatku" chytila v dolnej časti a so 108 sekundami navyše skončila 28. "Hneď na prvej bránke som šuchla, na tretej protichodnej bránke som mala veľký výjazd, buchla do mňa vlna, práve keď som si prehadzovala pádlo. Trať bola veľmi náročná, každá kombinácia si vyžadovala pozornosť, nevyšlo to. Nevadí, dôležitejšia bude druhá polovica sezóny," uviedla Stanovská.

finále:

K1 muži: 1. Andrej MÁLEK (SR) 88,54 s (0), 2. Michal Pasiut (Poľ.) 88,66 (0), 3. Boris Neveu (Fr.) 90,13 (0), 4. Jiří Prskavec (ČR) 91,50 (2), 5. Martin HALČIN (SR) 91,78 (2), 6. Peter Kauzer (Slovin.) 139,36 (50)
C1 ženy: 1. Claire Jacquetová (Fr.) 112,15 s (4), 2. Monica Doriová Vilarrublová (And.) 112,32 (6), 3. Ana Satilová (Br.) 113,80 (4), 4. Viktoria Wolffhardtová (Rak.) 116,94 (0), 5. Andrea Herzogová (Nem.) 122,20 (6), 6. Eilidh Gibsonová (V. Brit.) 122,84 (2), ... nepostúpili do finále 20. Emanuela LUKNÁROVÁ 135,28 (4), 22. Monika ŠKÁCHOVÁ 146,65 (4), 28. Soňa STANOVSKÁ (všetky SR) 245,05 (108)

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Najsexi hokejová brankárka sveta: Svojimi prsiami roztápa ľady

TOP 15 Zlých mužov a darebákov slovenského športu: Majú na rováši doping, problémy i zločiny!

FOTO Sexi ako nikdy predtým: Slovenská fitneska ukázala dokonalý zadoček.