Nórsky skokan na lyžiach Daniel-André Tande sa pol roka po hrôzostrašnom páde v slovinskej Planici vracia k pretekom. Dvadsaťsedemročný bývalý majster sveta v letoch sa cez víkend predstaví na letnom Kontinentálnom pohári v Osle. Informovali o tom nórske médiá.

"Doma v Osle je to správne miesto na návrat. Som zvedavý, ako sa mi bude dariť, teším sa, že som späť," povedal podľa Nettavisen Sport pred pretekmi v Holmenkollene Tande, ktorý získal na MS jednu individuálnu a tri tímové zlaté medaily.

Tande mal vážnu nehodu 25. marca, keď v skúšobnom kole pred pretekmi Svetového pohára v Planici tvrdo dopadol na doskočisko mamutieho mostíka HS240 a po poskytnutí prvej pomoci ho vrtuľníkom transportovali do nemocnice v Ľubľane, kde bol niekoľko dní v umelom spánku. Pri páde si roztrhal pľúca, zlomil kľúčnu kosť a utrpel aj krvácanie do mozgu.

Napriek zraneniu ho reprezentačný tréner Alexander Stöckl už v apríli nominoval do nórskeho tímu pre olympijskú sezónu. V júni začal Tande s fyzickou prípravou a pred tromi týždňami sa počas tréningu prvýkrát spustil z mostíka.