Hokejový svet sa ponoril do sĺz: Gáboríkovho kapitána zasiahla smrť vlastného syna

Rado trpí zriedkavou chorobou Arnoldov-Chiariho syndróm. Ide o vrodené ochorenie mozgu, ktoré sa prejavuje problémami s rovnováhou, močením, bolesťami hlavy, chrbtice, kŕčmi. Pacientovi postupne odumierajú orgány a umiera.

Napriek tomu sa Rado nevzdáva a so zákernou chorobou bojuje zo všetkých síl. Na facebookovej stránke Radoslav Potocký – fighter takmer denno-denne pribúdajú pozitívne odkazy, a to aj od známych športovcov.

Weiss sa pustil do Fica s Bugárom, takúto reakciu nečakal: Futbalista to od Slovákov poriadne schytal!

Hokejisti, futbalisti, ale aj tenisti, zápasníci či olympionici. Tí všetci podporili mladého muža v jeho boji. „Rado, pozdravujeme ťa z našej hokejovej partičky. V živote sme odohrali veľa zápasov, ale ten tvoj zápas je asi najťažší, aký môže byť. Držíme ti palce, bojuj!,“ odkázal Ľubomír Višňovský spolu s Miroslavom Šatanom a Petrom Podhradským.

Dcéra slovenskej hokejovej ikony sa z nežnej slečny mení na bojovníčku: Vymlátila si titul majstra sveta!

„Rado, prvýkrát sme sa videli v roku 2006, keď si mi robil ochranku v Národnom tenisovom centre počas nášho daviscupového zápasu s Belgickom. Dúfam, že sa dáš dohromady a že budeš na tom tak dobre, aby si sa v apríli opäť mohol prísť pozrieť do Bratislavy na náš zápas,“ pridal pozvanie Dominik Hrbatý.

„Zdravie je najdôležitejšia a to ti z celého srdca prajem. Pred tebou je dlhá cesta, ale verím, že si veľký bojovník a že to zvládneš. Tak ako my športovci musíme makať a pripravovať sa na svoj vrchol, tak aj ty musíš urobiť všetko pre to, aby si svoj boj zvládol," odkázal Radovi Matej Tóth.

FOTO s ďalšími známymi športovcami nájdete vo FOTOGALÉRII TU!