Na druhom mieste medzi mužmi finišoval so stratou 1:04 min. Nemec Sebastian Kienle, bronz získal jeho krajan Florian Angert. Medzi ženami sa z druhého miesta tešila Nemka Anne Haugová, ktorá dobehla do cieľa s mankom 1:48 min. na víťazku. Tretia skončila Češka Radka Vodičková so stratou 6:40 min.

FOTO Dojímavé rozlúčka vodných slalomárov: Po slovenskom neúspechu sa pílila loď!

V silnej konkurencii na trati, ktorá mala v porovnaní s klasickým olympijským triatlonom (1,5 km plávanie, 40 km bicykel, 10 km beh) takmer dvojnásobné objemy (1,9-90-21,1), vyhral prvý plavecký úsek Varga, ale na bicykli ho prenasledovala smola. Dostal defekt, koleso mu pomaličky vypúšťalo vzduch a napokon musel odstúpiť. Z vody vyšiel Varga s náskokom 33 sekúnd pred Maxom Neumannom z Austrálie. Problémy prišli na 22. kilometri na cyklistickej trati. "Začal som spomaľovať, koleso mi postupne vypúšťalo. Neskôr som zistil, že jazdím skoro na ráfiku. Mrzí ma to, cítil som sa veľmi dobre," povedal Varga.

Richard Varga po vypadnutí fandil pri trati ostatným športovcom.
Richard Varga po vypadnutí fandil pri trati ostatným športovcom.
Zdroj: Michal Smrčok

Slovenský triatlonista chcel zlepšiť vlaňajší výsledok, ktorým bolo jedenáste miesto. "Cítil som, že som na tom dobre. Plávanie mi vyšlo, na najväčších favoritov som mal náskok päť minút, čo je naozaj dosť. Som samozrejme sklamaný, ale nič sa nedá robiť. Vlani som dostal päťminútovú penalizáciu a teraz toto. Verím, že aj o rok sa preteky uskutočnia u nás, a že sa mi konečne vyhne smola," dodal Varga.

Slovenská triatlonová jednotka si mohla pomôcť aj servisom, ale stratila by tým akúkoľvek šancu na lepšie umiestnenie: "Pri stredných a dlhých triatlonoch si každý musí servis robiť sám a pri takejto konkurencii to nemá vôbec význam. Tu rozhodujú sekundy, ja by som stratil asi desať minút."

Na pretekoch sa zúčastnil aj bývalý futbalista Filip Šebo.
Na pretekoch sa zúčastnil aj bývalý futbalista Filip Šebo.
Zdroj: Michal Smrčok

Žilinčania to už nevydržali a prehovorili o meškajúcich výplatách: Počkaj, počkaj a ešte počkaj...

Sanders po slabšom úvode postupne zmenšoval stratu na bicykli, po druhom úseku bol druhý za Kienlem, z tretieho miesta išiel do bežeckého úseku Angert. Na 21-kilometrovom úseku mal napokon najviac síl obhajca prvenstva. "Po slabšom úvode to už z mojej strany bolo lepšie. Najviac som sa trápil v behu, ale to kvôli tomu, že som v závere bežal sám a musel som si strážiť tempo," povedal víťaz po pretekoch.

Championship 2018 - MS organizácie Challenge - stredný triatlon:

Muži: 1. Lionel Sanders (Kan.) 3:43:28, 2. Sebastian Kienle (Nem.) 3:44:32, 3. Florian Angert (Nem.) 3:47:22 ... Richard Varga (SR) nedokončil
Ženy: 1. Lucy Charlesová (V. Brit.) 4:06:10, 2. Anne Haugová (Nem.) 4:07:58, 3. Radka Vodickova (Aus.) 4:11:40,... 14. Nikola Čorbová (SR) 5:03:52

Mohlo by vás zaujímať:

Nasťa Kuzminová vyšla von so šokujúcou pravdou: Pozrite, ako sa dozvedela o zákernej chorobe jej slávneho brata

FOTO Najsexi volejbalistka sveta: Nádhera, kde ju doteraz skrývali?

FOTO: Tieto sexice zaplavia Rusko: Krásne polovičky budú povzbudzovať futbalové hviezdy!