Strieborný medailista z olympiády v Riu, ktorá sa konala v roku 2016 rozhodne nie je nadšený zo súčasnej situácie. Sám však dobre vie, že ju nedokáže ovplyvniť a musí sa prispôsobiť okolnostiam, na ktoré nebol nikto pripravený. „Táto pandémia je naozaj výnimočný stav aj pre nás športovcov. Za normálnych okolností by sme mali rozbehnuté sezóny, ale teraz sedíme doma. Nevieme čo bude, či budú nejaké preteky, ak vôbec. Snažím si však aj z tohto zobrať niečo pozitívne. Porobím si veci doma a som s rodinkou,“ prezradil Matej Beňuš pre portál Šport24.sk

Podľa vlastných slov je karanténa pre neho pozitívna v tom, že je viac s manželkou a troma synmi. Počas sezóny totiž veľa cestuje a svojich blízkych vidí oveľa menej. Konečne sa im má čas naplno venovať. Ide príkladom a so svojimi ratolesťami hrá spoločenské hry. Nezabúda pritom ani na kondíciu. „Popritom všetkom sa doma udržujem a cvičím. Našťastie mám terasu a každý deň tu cvičím s vlastnou váhou. Okrem toho zvyknem chodiť aj na bicykel, alebo behať do lesa. Baví ma to, ale pravdou je, že by som bol radšej na vode,“ nechal sa počuť 32-ročný vodnoslalomár.

Zďaleka to nie je všetko. To, kde chodí Matej Beňuš, keď nie je pri rodine, sa dozviete vo videu. Taktiež sa od neho dozviete, čo odkazuje svojim fanúšikom a širokej verejnosti v časoch, keď našu spoločnosť paralizoval koronavírus.