Ako sa cítite po Vianociach?

Je to fajn. Na Vianoce som po prvý raz nebola doma. Bolo to pre mňa také špeciálne. Prišli za mňou rodičia a môj priateľ. Bola som s nimi a užila som si to.

Boli to pre Vás iné Vianoce?

Bolo to iné. Doma je doma! Je tam väčšia pohoda. Inak to bolo fajn, boli sme všetci spolu. Mohla som trénovať s Liviom, takže po športovej stránke to bolo lepšie.

Vianoce ste strávili v Taliansku. Boli skôr slovenské, alebo talianské?

Bola som so svojimi rodičmi a s priateľom. Boli také spolovice talianské a spolovice slovenské, pretože moja mama priniesla kapustnicu, ale mali sme aj talianské jedlá.

Čo bolo talianské?

Talianské sme mali cestoviny a mäso.

Čo ste si našli pod stromčekom?

Áno našla som si veci aj pod stromčekom. Nebolo toho veľa, skôr také klasické darčeky. Dôležité je, že sme zdraví a šťastní.

Vo Val d Isére zrušili svetový pohár. Ako sa po dlhšom volne tešíte na pretky v Lienzi?

V tom Val d Isere to bolo trocha horšie, nedá sa nič robiť. Taký je šport. Ja som z toho bola trošku taká nešťastná, pretože sú to také zbytočné dni, ktoré som mohla využiť inak.

Pomohlo Vám súťažné voľno?

Som fajn naladená, cítim sa dobre. Trocha sme potrénovali, takže uvidíme, že ako to dopadne v sobotu.

Na čo ste sa počas tréningu zameriavali?

Trénovali sme aj obrovský slalom aj slalom.

V ktorej disciplíne cítite lepšiu formu?

Je to asi v oboch discplínach rovnaké.

Vyhovuju Vám preteky v Lienzi?

Keď som tu bola tak som skončila tretia v obrovskom slalome. V druhom kole som zajazdila dobrý čas. Uvidíme, že či mi to tu vyhovuje. Verím, že áno!

Veríte si na prvé pódiové umiestnenie v obrovskom slalome?

Verím v to! V Courchevel mi to trochu ušlo, aj keď som spravila veľkú chybu. Stále v to verím. Verím, že to čoskoro príde.

Ako sa cítite po zdravotnej stránke?

Cítim sa dobre. Nedá sa povedať, že najlepšie. Je to však fajn. Vyzdravela som, už aj môj hlas je v pohode. Noha nie je stále najlepšia, ale nie je to zlé. Možno bolo fajn, že zrušili Val d Isére, aspoň som sa mohla doliečiť.

Stali ste sa Športovcom roka na Slovensku, ako vnímate, že ste porazili takú skvelú športovkyňu akou je Anastasia Kuzminová?

Nevnímam to tak, že som porazila Anastasiu. Neberiem to tak, že som porazila ju. Ja som šťastná, že som vyhrala anketu. Asi to odzrkadľuje moju minulú sezónu.

Kde strávite záver roka?

Na lyžiach! Neviem, kde presne. Myslím si, že budem znova vo Vipitene. Budem trénovať, je to moja každoročná klasika.