Mahomes podpísal s Kansas City 10-ročný kontrakt, počas ktorého mu na účet príde 503 miliónov dolárov. Je to takmer milión dolárov týždenne. Zaslúži si to vôbec? Z čisto športového hľadiska je Patrick v súčasnosti najlepším hráčom amerického futbalu. Od roku 2018 sa prepracoval v lavičky Chiefs na najlepšieho quaterbacka NFL. Práve on má byť nástupcom Toma Bradyho, ktorý stelesňoval najobľúbenejší kolektívny šport v USA. Mahomes ho dokonca predbehol už aj v popularite a to hovoríme o Bradym, ktorý má na rukách šesť prsteňov pre víťaza Super Bowlu. Očakáva sa, že práve rodák z Texasu bude najlepším hráčom histórie tohto športu.

Muž so strapatými vlasmi a nákazlivým smiechom je momentálne miláčik celej Ameriky. Nemá na konte žiadne škandály a už od šestnástich rokov randí so školskou láskou Brittany Matthewsovou. Z hľadiska marketingu je jeho potenciál neobmedzený.

Už osem rokov randí Mohames so školskou láskou Brittany.
Už osem rokov randí Mohames so školskou láskou Brittany.
Zdroj: Instagram.com

Mahomes ako syn Afroameričana a bielej matky je akýmsi majákom nádeje na urovnanie rasistických konfliktov v USA. „Najlepšie je ukázať deťom, že každý môže dosiahnuť svoj sen. Bez ohľadu na to, v akých podmienkach vyrastá a akú má etnickú príslušnosť,“ povedal Mahomes po víťazstve v Super Bowle.

Otázne je, či Patrick všetky očakávania aj naplní. V čase koronakrízy, ktorá zasiahla aj americký futbal si niekto nemôže byť ničím istý. Isté si je len vedenia Chiefs, ktorým stálo za pol miliardy dolárov poistenie si quaterbacka na 10 rokov.