Yacoubou naposledy pôsobil v Turecku, predtým svoje volejbalové schopnosti predvádzal aj v Katare či Burkine Faso. S VKP podpísal zmluvu na jeden rok. „Cítim sa dobre a som šťastný, že tu môžem byť. Ešte pred mojím príletom z Afriky som sa nevedel dočkať, kedy sa konečne spoznám s novými spoluhráčmi. Snažím sa užívať si tu každý deň a verím, že budem nápomocný tímu,“ povedal pre Šport24.sk.

Tušil vôbec o Slovensku pred svojím prestupom do bratislavského mužstva? „Áno, samozrejme. Poznal som Mareka Hamšíka a tiež som vedel, že máte prezidentku Zuzanu Čaputovú. Na Slovensku sa mi zatiaľ páči,“ nemôžem sa na nič sťažovať, priznal sa Yacoubou, ktorý si pochvaľuje aj úroveň prípravných duelov, do ktorých zatiaľ nastúpil. „Myslím si, že tá úroveň je tu zatiaľ najlepšia zo všetkých mojich pôsobísk. Každý deň sa učím niečo nové a neustále odo mňa vyžadujú viac.“

Smečiar začal s volejbalom, keď mal 10 rokov a tvrdí, že v Benine je najpopulárnejším športom. Čo o západoafrickej krajine ešte prezradil? „Benin je malá krajina vedľa Nigérie a rodiskom náboženstva voodoo, ktoré je u nás dominantné. Máme aj populáciu kresťanov a moslimov, no sme mierumilovná  krajina, kde sa nemusíte ničoho obávať,“ prezradila exotická posila VKP Bratislava. 

Chce sa pochváliť mame

VKP sa okrem extraligy a Slovenského pohára predstaví aj v Stredoeurópskej lige MEVZA a tiež v Challenge Cupe. Yacoubou verí, že s novým tímom bude úspešný. „Chcem po sezóne zavolať domov mojej mame a povedať jej, že sme to dokázali a že som hrdý na svoj tím. Uspieť chceme najmä v extralige a verím, že ju dokážeme vyhrať,“ priblížil volejbalista z Beninu.