Vyhlásenie výsledkov ankety sa uskutočnilo v utorok 8. júna v Bratislave, vzhľadom na epidemickú situáciu len za prítomnosti ocenených a zástupcov médií. Programom previedol zúčastnených obľúbený moderátor Slavo Jurko, víťazom gratulovala 1. viceprezidentka SVF Adriána Marčeková. Keďže vlani sa slávnostné vyhlásenie výsledkov nemohlo uskutočniť, ocenenia si prevzali aj prítomní laureáti za rok 2019.

"Všetkým by som chcela srdečne pogratulovať k úspechom a poďakovať za to, že robia dobré meno nášmu volejbalu," povedala A. Marčeková a doplnila: "Verím, že budúci rok sa budeme môcť stretnúť vo väčšom počte a oceňovanie najlepších bude opäť veľkou spoločenskou udalosťou. Prijatie nových členov do Siene slávy sme nateraz odložili, práve preto, aby sme ich mohli uviesť medzi legendy tak, ako si to zaslúžia."

V kategórii kolektívov za rok 2020 triumfovali víťazi Superfinále Slovenského pohára - ženy Strabagu VC Bilíkova Pezinok a tretíkrát po sebe muži VK OSMOS Prievidza. Najlepšími trénermi sa stali kormidelníčka Strabagu Eva Koseková a kouč VK MIRAD UNIPO Prešov a slovenskej mužskej reprezentácie Marek Kardoš.

Medzi plážovými volejbalistami získali ocenenie úradujúci majstri Slovenska Jana Šimanicová s Barborou Tokošovou a Marek Ludha s Ľubošom Nemcom, ktorý triumfoval v treťom ročníku ankety za sebou. Rozhodcom roka sa deviatykrát v sérii stal Juraj Mokrý, medzi juniormi obhájili prvenstvo blokári Tereza Hrušecká zo Strabagu a Michal Zeman z TJ Spartak Myjava. Cenu fanúšika po roku opäť získal univerzál Filip Gavenda a premiérovo smečiarka Radosová.

Do ideálnej ženskej zostavy roka sa na základe hlasovania dostali nahrávačka Barbora Koseková, smečiarky Nikola Radosová a Mária Žernovič, blokárky Tereza Hrušecká a Michaela Abrhámová, univerzálka Nikola Kvapilová a libero Michaela Španková. Mužský "dream team" utvorili nahrávač Juraj Zaťko, smečiari Marcel Lux a Tomáš Kriško, blokári Peter Ondrovič a Šimon Krajčovič, univerzál Peter Michalovič a libero Ľuboš Nemec.

Opora reprezentačného tímu Radosová triumfovala v ankete po druhý raz (2018, 2020), žezlo prevzala od Márie Žernovič. Dvadsaťdeväťročná smečiarka v hlasovaní tesne zdolala reprezentačné spoluhráčky nahrávačku Barboru Kosekovú a smečiarku Žernovič. "Víťazstvo v ankete ma veľmi potešilo, byť ocenená za tvrdú celoročnú prácu je výborný pocit a zadosťučinenie a tiež motivácia do ďalšej práce," povedala Radosová.

Na margo jej vlaňajšieho volejbalového roka doplnila: "Bol iný ako zvyčajne. Najskôr sa nám podarilo s Drážďanmi získať Nemecký pohár, potom sa však zrušil záver sezóny a všetci sme dlhšie pauzovali. Po prestupe do Níreďházy sa mne aj tímu darilo, od začiatku sezóny sme víťazili. Bolo to pre mňa určite jedno z najlepších období kariéry." V Níreďháze bude Radosová pokračovať aj v novej sezóne.

Reprezentačný univerzál Michalovič triumfoval v ankete s výrazným náskokom pred univerzálom Filipom Gavendom a blokárom Petrom Ondrovičom a obhájil prvenstvo, čo sa v minulosti podarilo Richardovi Nemcovi, Andrejovi Kravárikovi, Františkovi Ogurčákovi, Michalovi Masnému a Emanuelovi Kohútovi. "Je to pre mňa veľmi prestížne ocenenie, veľmi si to cením. Chcel by som sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí mi dali hlas, budem sa snažiť odvďačiť čo najlepšími výkonmi v reprezentácii," povedal 31-ročný rodák z Malaciek.

"Minulý rok bol pre mňa tak trochu hore a dolu. Druhá polovica klubovej sezóny 2019/2020 bola fantastická z hľadiska tímových aj osobných štatistík. Žiaľ, všetko to ešte pred play-off zastavila korona. Záver roka bol pozitívny z hľadiska osobných štatistík, žiaľ, nedarilo sa nám výsledkovo a na pár týždňov ma vyradilo z hry svalové zranenie," bilancoval Michalovič, ktorý bude po troch rokoch v Nantes pokračovať v kariére v gréckom Foinikase Syros.