Komunálne voľby sa tento rok konajú 29. októbra a ľudia si v nich zvolia nových primátorov, starostov, poslancov a županov jednotlivých samosprávnych krajov. Ako to býva pri každých voľbách, aj tentoraz sa do sveta politiky dalo zlákať mnoho známych športových tvárí. Časť z nich má s politikou už bohaté skúseností, pre niektorých to bude úplná novinka, ktorá otestuje nielen ich schopnosti, ale aj popularitu medzi priaznivcami. Športovcov, ktorí kandidujú, nájdete TU!

Najväčšiu pozornosť spomedzi športovcov v politike v posledných mesiacoch púta bývalá tenistka Romana Tabák. Poslankyňa NR SR sa rozhodla skúsiť šťastie aj v komunálnych voľbách a chce byť starostkou bratislavského Starého Mesta. Okrem nej kandidujú aj ďalší bývalí tenisti Martin Kližan a Ján Krošlák, pričom všetci traja sa rozhodne nešetria a navzájom si cez médiá posielajú štipľavé odkazy.

Kližan chce byť starostom Petržalky a hoci sa tvári ako nezávislý kandidát, po celej Bratislave sú bilbordy, že ho podporuje Peter Pellegrini. „V žiadnej inej mestskej časti som nezaregistroval taký katastrofálny stav ciest. Mnohé úseky majú veľmi ďaleko od rovných plôch,“ rozčuľoval sa Kližan pre Plus 7 dní. Krošlák už s politikou skúseností má, keďže je poslancom NR SR, no trúfa si aj v komunálnych voľbách, hoci nemá záujem vyhrať. Kandidát na starostu bratislavskej mestskej časti Karlova Ves to vidí jasne. „Po dlhšom čase sa trošku zviditeľním a Karlovešťanom ukážem, že v mestskej časti bývam od dvanástich rokov, že tam poznám každý kút,“ uviedol bývalý tenista.

Do politiky sa nečakane rozhodla vstúpiť aj dvojnásobná olympijská víťazka vo vodnom slalome Elena Kaliská. Tá sa chce stať poslankyňou mestského zastupiteľstva vo Zvolene a chcela by uspieť aj ako poslankyňa Banskobystrického samosprávneho kraja. Zlákala ju súčasná primátorka Zvolena Lenka Balkovičová. „Nebudem klamať, oslovila ma pani primátorka. Chcem čo najlepšie pomôcť mestu, aby to tu bolo čo najlepšie a taktiež pomôcť aj primátorke, aby fungovala tímová súhra a aby sa dalo normálne dohodnúť, čo v súčasnosti veľmi nefunguje. Aj keď to nebude jednoduché, ale budem sa snažiť ako v športe, tak aj v politike, podať maximum. Chcem priniesť slušnosť a takisto počúvať ľudí, ktorých toto mesto potrebuje,“ uviedla Kaliská pre Šport24.sk.