„Viem, že rany z vojny sú stále čerstvé. Chápem ľudí, ktorí nemajú rovnaký prístup k susednej krajine ako ja. Niektoré média v Srbsku ma odsúdili, pretože som fandil chorvátskemu národnému mužstvu, Robil som to vedome, lebo mojim postavením, vplyvom a menom môžem prispieť k vzájomnému porozumeniu. Komu inému mám fandiť, keď nie Chorvátsku. Chorváti sú moji. Viem, že niektorým to prekáža a rešpektujem to, tak aj nech iní rešpektujú mňa. Niektorí nemajú radi mier, úctu a harmóniu, ale neustály konflikt,“ vyhlásil v minulosti Djokovič.

Jeho vyhlásenia sa nepáčia odsúdenému vojnovému zločincovi Draganovi Vasiljkovičovi (65), známejšiemu pod prezývkou kapitán Dragan. V televízii Kurir vystúpil po prepustení z väzenia po 13 rokoch a pri bežnej debate zabrdol aj do Djokoviča. „Ich nacistická vláda stále mučí Srbov metódami z väznice v Guantanáme, a potom sa objaví nejaký Djokovič, ktorý tvrdí, že Chorvátsko je krásna krajina,“ povedal Vasiljkovič, ktorý je veľký fanúšik Novaka. Dokonca mu poslal z väzenia niekoľko listov.

Novakove vyhlásenia sa nepáčia odsúdenému vojnovému zločincovi Draganovi Vasiljkovičovi (v strede).
Novakove vyhlásenia sa nepáčia odsúdenému vojnovému zločincovi Draganovi Vasiljkovičovi (v strede).
Zdroj: Getty Images

Možno aj práve Chorvátsku by mali Srbi ďakovať za to, že majú svetovú jednotku v tenise. Djokovičova mama Dijana je Chorvátka a k tenisu ho priviedol tréner Nikola Pilič. Počas celej kariéry má výborné vzťahy s chorvátskymi hráčmi Čiličom i Čoričom a dokonca ho trénoval aj Goran Ivaniševič.