Ale nie je to len o aktivitách na sociálnych sieťach, ale hlavne o reálnom športe o pohybe.  Športovci s intelektuálnym znevýhodnením na to, aby mohli športovať, mať radosť a doma si aktívne vyplnili čas, dostali športové vybavenie. Tejto aktivite dali názov „Urob si SPECIAL FITKO doma“. Napríklad plavci dostali pomôcky na tréning na suchu – expandre, gumy, fitlopty, bosu lopty medicimbale a iné.

V tejto aktivite Špeciálne olympiády pokračujú aj pre ostatné športy. Spolu s  partnerom DEMIŠPORT pripravili  grafickú ponuku športových pomôcok z ktorých si môžu športovci spolu s trénerom, alebo rodičom vybrať potrebné športové náčinie na doma. Tie im zabalili a poslali  kuriérom rovno ku dverám.

Áno, to sú Špeciálne olympiády Slovensko, ktorým záleží na zdraví, kondícii a udržaní životného štýlu športovcov s intelektuálnym znevýhodnením. Ani dnes nesedia a pripravujú cvičebné denníky a informačné denné karty, kde si budú môcť športovci s intelektuálnym znevýhodnením zapisovať svoje pokroky a ciele. #smespecial
 
Všetko o aktivitách Špeciálnych športovcov počas koronavírusu nájdete na:
www.specialolympics.sk  

https://www.facebook.com/SpecialOlympicsSlovakia/?ref=bookmarks

FIT 5 program určený pre osoby s intelektuálnym znevýhodnením
http://specialolympics.sk/o-nas/zdravi-sportovci-fit-5/

https://resources.specialolympics.org/health/fitness/fit-5-page

Manuál  Mladí športovci
http://specialolympics.sk/mladi-sportovci/