Majstri Európy, sveta či olympijskí víťazi na čele s Alexejom Jagudinom, Adelinou Sotnikovovou, Tatianou Totmianinovou, Maximom Marininom a ďalšími, sa predstavili v Bratislave a vzdali hold kariére Jozefa Sabovčíka. Divákom sa prihovorila aj jeho trénerka Agnesa Búřilová, ktorá ho priviedla k bronzu na ZOH v Sarajeve a dvom titulom majstra Európy. „Nebolo to vždy s Jozefom jednoduché. Mal svoju hlavu i vrtochy. Napriek peripetiám s jeho kolenami dosiahol na vrchol. Nikdy nezabudnem, keď vidím tento ľad, ako sme tu skočili prvé trojité skoky,“ zaspomínala si trénerka.

Jozef mal medzi krasokorčuliarmi veľa kamarátov, jedným z nich bol aj Alexej Jagudin. „Život je zvláštny. Jozef, ty si v posteli a my na ľade. Prečo nám to robíš? Pozeráš sa na nás ako korčuľujeme, pritom si mal byť s nami na ľade. Prajeme Ti všetci veľa šťastia a hlavne zdravia. Ľudia tlieskali tebe, nie nám,“ povedal Jagudin. Práve v Salt Lake City, kde Sabovčík žije, získal v roku 2002 svoj najväčší úspech, keď vyhral zlatú olympijskú medailu. „Aj preto som sa rozhodol v Bratislave predviesť svoj krátky program z olympiády, vrátane môjho kostýmu. Uchovávam ho už 17 rokov a isto už aj zvláštne vonia a možno sa čoskoro aj rozpadne. Ale pre mňa je nesmierne cenný,“ dodal olympijský víťaz.

Práve on zožal na ľade za svoje umenie najväčší potlesk, hoci unikátne čísla predviedli aj ostatní.

V záverečnom príhovore divákom sa „potkol“ moderátor Tomáš Verner. „Lúčime sa so šou, ktorá bola venovaná pamiatke..,, nie,, oslave kariéry Jozefa Sabovčíka,“ uzavrel Verner. Zostáva teda veriť, že Jozef bude dlho žiť.