Odštartovalo obľúbené podujatie motocyklových nadšencov. Veľká cena v San Maríne pritiahla nespočetné množstvo divákov, ktorí boli svedkami naozaj nebezpečného súboja medzi dvoma krajanmi. Romano Fenati veľmi nepríjemne zaútočil na svojho súpera Stefana Manzimu. Na brzdy mu siahol v rýchlosti 250 km/h. Stefan našťastie pohotovo zareagoval a ubránil sa tak pádu, ktorý mohol skončiť s hroznými následkami. . Nedisciplinovaného Fenatiho ihneď po manévri diskvalifikovali.

Rozzúrený Stefan však žiada spolu s divákmi o omnoho prísnejší trest. Na jeho strane sú aj ostatní spolupretekári. „ Už nikdy viac by si nemal sadnúť na motorku. Jeho tím by mu mal nakopať zadok,“ povedal Crutchlow, ktorý skončil jazdu ako tretí. Bohužiaľ, nie je to prvýkrát čo ohrozil Fenati svojho súpera. V minulosti uštedril počas jazdy súperovi nepríjemný kopanec.

Štvornásobný majster sveta Marc Marquez vyzýva kompetentných aby razantne zasiahli. „ Pretekári potrebujú určité pravidlá, ktoré keď porušia nebudú pretekať. Nie je možné aby sa takéto niečo dialo.“

Mohlo by vás zaujímať:

Williamsovej šialené excesy na US Open: Vyhrážky smrťou a rekordná pokuta!

Foto Futbalové hviezdy sa pochválili ich najväčšou pýchou: Kto z nich ma väčšieho vtáka?

FOTO Obrovský škandál a hanba na US Open: Serena Williamsová sa musela asi zblázniť!