Strata energie a vytrvalosti, úbytok svalovej hmoty i únava – áno, hovoríme o príznakoch klesajúcej hladiny testosterónu v mužskom tele. Tomuto problému sa nevyhne väčšina mužov, nie každý si ho však zvládne priznať a už vôbec nie sa mu brániť.

Herec Mirek Etzler s tým má svoje skúsenosti, o ktoré sa s nami rád podelil v krátkom rozhovore.

Mirek Etzler.
Mirek Etzler.
Zdroj: archív

Mirek, bolo ťažké sa odhodlať a začať niečo robiť s príznakmi, ktoré prináša prirodzený pokles hladiny testosterónu?

Myslím, že muži majú všeobecne dosť jasno v tom, ako žiadnu pomoc nepotrebujú. Nám už aj tak nič nepomôže. Je pravda, že sa o seba staráme oveľa menej ako ženy, a priznať si, že je niečo inak, je pre nás ťažké. Zjavne preto, že v sebe máme kód – sme pánmi tvorstva. Chýbajúcu silu priznávame len ťažko, ak vôbec. Nie som v tom iný než ostatní chlapi, aj ja som stál pred rozhodnutím neholiť sa každý deň, neumývať si vlasy, jednoducho sa o seba veľmi nestarať. Minulý rok v marci som sa však rozhodol vyskúšať Maxulen, a odvtedy ho beriem pravidelne každý deň. Keď mám toho v práci veľa, pokojne si ho dám aj 2x denne. Okrem užívania tohto doplnku stravy som v živote nič iné nezmenil.

Ako sa v každodennom živote prejavujú účinky?

Účinky sa začali prejavovať postupne po ceste domov. Mám dlhšie schody, ktoré som z ničoho nič a bez akéhokoľvek motívu začal vybiehať. Niekoľkokrát som sa pristihol pri tom, že električku, ktorú by som si bežne nechal ujsť, som nekompromisne dobehol. Fyzicky som sa začal cítiť lepšie. Vrátil som sa intenzívne ku športovaniu, veľa sa venujem cyklistike a lezeniu po skalách. Prejavuje sa to aj teraz počas covidovej krízy, ktorú, myslím, zvládam lepšie než mnohí rovesníci v mojom okolí.

Prečo si myslíš, že je Maxulen naozaj prínosný a ako často ho užívaš?

Beriem ho už viac ako rok a cítim prínos vo fyzickej kondícii. A to sa, samozrejme, odráža pozitívne aj na psychike. Chcel by som ho odporučiť každému chlapovi, ktorý sa ticho snaží maskovať, že už nie je všetko tak ako kedysi.

Maxulen.
Zdroj: archív

Maxulen na silu, výdrž a energiu

Maxulen je výživový doplnok, ktorý pomáha mužom lepšie čeliť príznakom spôsobeným poklesom hladiny testosterónu. Jeho účinok je overený vedeckými štúdiami a mužmi, ktorí ho užívajú.

Zloženie: Testofen® (extrakt zo senovky gréckej), zinok, vitamín B6 a horčík.

Viac na Maxulen.sk