Vek nezastavíte a s ním ani prirodzené procesy ľudského tela. So všetkým sa dá bojovať a ak ste muž, nemusí vás vystrašiť ani klesajúca hladina testosterónu. Mužský pohlavný orgán dokáže narobiť množstvo problémov a muži nad 35 rokov prídu ročne o 1 percento hladiny testosterónu. Keby by ste mali zbystri pozornosť, že nie čo nie je v poriadku a aké sú hlavné príznaky klesajúcej hladiny?

Častými príznakmi poklesu hladiny testosterónu je vyššia miera únavy, úbytok svalovej hmoty a libida.
Častými príznakmi poklesu hladiny testosterónu je vyššia miera únavy, úbytok svalovej hmoty a libida.
Zdroj: archív

Bez nálady a chuti na sex

Neviete sa sústrediť, nič vás nebaví a máte neustále pocit únavy? To je len časť sprievodných znakov klesajúcej hladiny testosterónu. Podľa odborníkov však nie je ničím nezvyčajným ani znížená chuť do sexu, strata energie a najmä svalovej hmoty, ktorú postupne nahrádza tuk - to teda nie je ideálna predstava pre žiadne muža.

Začnete pociťovať problémy a zmeny

Klesajúca hladina testosterónu môže mať na svedomí aj vypadávanie vlasov, rastúce brucho, začnú sa ozývať svaly, kĺby a kosti, pričom k tomu všetkému budete náchylnejší na zranenia. Aby toho nebolo málo, prevahu nad testosterónom získava ženskú hormón estrogén a rastúce prsia určite nie sú to, čo muži túžia vidieť na svojom tele. 

Takto sa môžete brániť

Predchádzať klesajúcej hladine testosterónu sa dá jednoducho, neustála fyzická aktivita je tým najlepším receptom. Ísť si zabehať, zabicyklovať, zaplávať, či zahrať si futbal alebo tenis s partiou kamarátov bude mať na vaše telo len pozitívne účinky. Poriadna zaberačka však nie je jediný spôsob, ako sa brániť nízkej hladine mužského pohlavného hormónu. Dôležitým pomocníkom sú aj kvalitné výživové doplnky.

Fyzická aktivita je najlepší spôsob, ako zabrániť nízkej hladine testosterónu v tele.
Fyzická aktivita je najlepší spôsob, ako zabrániť nízkej hladine testosterónu v tele.
Zdroj: Profimedia.sk

Medzi doplnky, ktoré vám pomôžu sa lepšie brániť príznakom s klesajúcou hladinou testosterónu patrí Maxulen, ktorý vám pomôže lepšie čeliť negatívnym dôsledkom klesajúcej hladiny mužského hormónu. Vedecké štúdie potvrdzujú, že denná dávka prípravku dokáže uvoľniť mužský pohlavný hormón, ktorý bol dovtedy viazaný v bielkovinách a telo ho nijako nevyužívalo.

S týmito výživovými doplnkami je spokojný aj bývalý špičkový švédsky atlét Robert Kronberg. „Ako osobný tréner a vzpierač robím všetko preto, aby moje telo zostalo silné.  S pribúdajúcim vekom však väčšinou svalová hmota ubúda, a má to vplyv aj na výsledky cvičenia. Preto som začal užívať Maxulen, ktorý mi pomáha dostať z môjho tréningu lepšie výsledky,“ povedal dvojnásobný olympionik v behu na 110 metrov cez prekážky.