Safin pridal svoj pohľad na súčasnú situáciu vo svete. Myslí si, že pandémia bola umelo vytvorená. „Bill Gates v roku 2015 hovoril, že nás čaká pandémia a vrahom bude vírus, nie jadrová vojna. Na ekonomickom fóre v Davose urobili k tomu simuláciu, aby videli, ako to bude prebiehať. Nemyslím, že Gates situáciu predpovedal, on o nej jednoducho vedel,“ povedala bývalá svetová tenisová jednotka podľa portálu Sports.ru.

Správy o víruse, jeho pôvod a šírenie považuje za nepravdivé. „Ľudia však veria všetkému, čo vidia v televízii. Veria strašeniu a hororovým príbehom. Niektorí ľudia veria, že civilizáciu čaká koniec, ja tomu však neverím. Myslím, že onedlho budeme chodiť s čipom v tele. Pripravujú nás na proces čipovania. Umiestnili celý svet domov pod zámok, takže všetko funguje,“ zakonšpiroval si Safin.

Bývalý tenista dodal, že za všetkým nie sú len svetoví lídri, ale aj ľudia s väčším vplyvom ako oni, ktorí ovládajú ekonomiku a niečo podobné vedia urobiť pomerne ľahko.

„To sú skutoční vládcovia peňazí, vládcovia sveta, dokážu ľahko pohnúť vecami. Môžeme ich nazvať tieňovou vládou. Väčšina z nás netuší, že existujú. Rotschildovci a Rockefellerovci sú dobre známe klany, ale niekto stojí za nimi,“ dodal Rus.

Safin však nie je prvým športovcom, ktorý pridal konšpiračný pohľad na pandémiu. Známy boxer Amir Khan tiež prilial olej do ohňa svojím pohľadom na situáciu.

„Nemyslím, že to prišlo z Číny. To je klamstvo. Ľudia hovoria, že jedli netopiere a hady, vírus sa im dostal do tela a z toho to celé vzniklo. Čo to je za kravinu? Vy tomu veríte? Ja nie. Koronavírus sem, koronavírus tam, asi ste už z toho všetkého unavení, tak ako ja. Nemyslíte si, že to má niečo spoločné s výstavbou 5G veží?“ prihovoril sa boxer ľuďom vo videu na sociálnej sieti.

„Je to vyrobené človekom a rozniesli to z nejakého dôvodu. Môže to byť pre kontrolu populácie, aby sa zbavili mnohých z nás, najmä keď hovoria, že ohrozuje starých ľudí. Pozrite sa na tie veže, ktoré postavili cez noc, potom povedzte ľuďom, aby nevychádzali von z domu,“ dodal Khan.

Konšpiračnej teórii o testovaní internetu a 5G pripojenia mnohí uverili, najmä vo Veľkej Británii. Situácia tam zašla tak ďaleko, že ľudia začali ničiť telekomunikačné veže. Podľa informácií New York Times zaznamenali už vyše 100 prípadov, keď ľudia veže podpálili alebo inak znehodnotili.

Veria totiž, že 5G sieť vysiela signály, ktoré oslabujú imunitný systém, kvôli čomu je človek náchylnejší na vírus.