Keď opomenieme biatlonistku Kuzminovú a lyžiarky Vlhovú s Velez-Zuzulovou, práve Medlová bola slovenskou tajnou nádejou na zisk cenné kovu. Jej prvú disciplínu na v Pjongčangu však presunuli z nedele na pondelok, ale aj v náhradnom termíne neboli podmienky na takej úrovni, aby sa jazdilo. 

Česi sa na olympiáde nechytajú, Slováci ich predbehli: TOTO nám môžu len závidieť

Rozhodlo sa však, že sa jazdiť predsa len bude. "Mali nám preteky preložiť na iný deň, nedalo sa v takých podmienkach pretekať. Strašne fúkalo a nebolo to fér, pretože niekomu vietor fúkol, inému zase nie," sklamane hovorila po dojazde do cieľa rodáčka z Liptova a pokračovala: "Zo strany organizátorov to bol risk o naše zdravie. Proste sa povedalo a museli sme ísť."

Klaudia Medlová má za sebou súťaž v slopestyle.
Klaudia Medlová má za sebou súťaž v slopestyle.
Zdroj: SITA

Jej obidve jazdy poznačilo počasie, a práve vietor mal na svedomí dva pády, jeden v každom kole. "Pri každom mojom páde mi poriadne fúklo. Naozaj z toho nemám dobrý pocit, že sa vôbec jazdilo. Bavili sme sa aj s ostatnými pretekárkami, že sa to malo dať na iný deň, kedy by bolo pekne a bezvetrie," smútila Medlová, do ktorej sme vkladali veľké nádeje. 

Peklo na olympiáde pokračuje: Lyžiarku Petru Vlhovú vyhnali z trate!

"Dráha bola postavená super, skoky boli natesno, ale keď vám zafúka, nie je šanca, že doletíte na dopadlisko, alebo ak áno, jednoducho neukážete dokonalý trik," doplnila 24-ročný pretekárka. Hlavne jej prvý pád bol nepríjemný. "Dopadla som priamo na chrbát a vyzeralo to príšerne, no našťastie nemám nič zlomené, len narazené. Večer to budem poriadne cítiť," poznamenala Klaudia.

Medlovej fandil v cieli aj prezident Andrej Kiska.
Medlovej fandil v cieli aj prezident Andrej Kiska.
Zdroj: TASR

Aj keď bol po nevydarených pretekoch sklamaná a nahnevaná, nakoniec sa našlo niečo, čo ju rozveselilo. Na jej preteky sa bol pozrieť prezident Andrej Kiska. "Stretla som sa s ním v cieli a som rada, že mu nevadilo, že som tak skončila. Povedal, že za to môžu podmienky," prezradila Medlová a so smiechom doplnila: "Hlavne som sa potešila, že ma začal sledovať na instagrame."

Vydesený Jano Lašák na olympiáde: Po tejto šokujúcej správe na mobile sa začal modliť!

Toto nezažili ani najstarší harcovníci v tíme. Ramsay so Šatanom poriadne zaskočili hráčov

Organizátori olympiády museli urobiť radikálne rozhodnutie: Slovákov nepustili na štart!

FOTO, ktoré nechcel vidieť žiadny Slovák: Pohľad na Kuzminovú vás poriadne zabolí

Má ešte jednu šancu - Klaudia Medlová sa na olympiáde predstaví ešte v disciplíne Big Air (budúci pondelok), ktorý jej však nevonia tak ako slopstyle. "Viac som sa tešila na prvé preteky... Nič to, nemám na výber a uvidíme, ako sa budem cítiť pred Big air. Ide o jeden veľký skok, takže na ten nemusím až tak trénovať," poznamenala Klaudia.