Maradona zomrel v novembri 2020 len dva týždne po tom, čo mu operovali mozog. Jeho rodina mala po smrti Diega podozrenia. Tých sa chytila aj prokuratúra v argentínskom San Isidre a začala vyšetrovanie. Pred pár dňami požiadala sudcu, aby nedovolil opustiť krajinu siedmim obvineným. Medzi nimi sú chirurg Leopoldo Luque, ktorý operoval mozog Maradonu pred smrťou a psychiatrička Agustina Cosachovová, ktorá ho liečila. Obaja však odmietli akékoľvek podozrenia zo spáchania trestného činu. Medzi obvinených sa dostali dve zdravotné sestry, hlavná sestra, lekár a psychológ. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody od 8 po 25 rokov.

Jedným z dôkazov, že o Maradonu nebolo dostatočne postarané, hovoria aj nahrávky medzi Cosachovo a Luquem. „Tím je pri ňom a snaží sa ho oživiť. Už to skúšame 10-15 minút, pretože záchranka zatiaľ neprišla. Keď sme prišli, bol studený,“ hovorila vtedy Cosachova do telefónu Luquemu. „Vyzerá to, že je mŕtvy. Určite je. Zdá sa, že prekonal infarkt a čoskoro otrčí kopytá, tučko jeden,“ odpovedal jej chirurg.

Agustina Cosachovová je taktiež medzi obvinenými.
Agustina Cosachovová je taktiež medzi obvinenými.
Zdroj: Instagram.com

Maradonova pitva určila, že Maradona zomrel v spánku na akútny pľúcny edém, hromadenie tekutín v pľúcach a zlyhanie srdca. Toxikologická správa nezistila žiadny alkohol ani nelegálne látky , prítomné však boli stopy po psychotropných liekoch používaný na liečbu úzkosti a depresie.