Stanislava už od začiatku nebola ako ruské šampiónky, ktoré od troch rokov korčuľujú. Rodičia ju dali na krasokorčuľovanie, keď mala šesť a len preto, aby sa dievčatko trochu hýbalo. Nikto vtedy nemyslel na veľkú športovú kariéru na klziskách, ale Stanislavu tento šport nadchol.

 

Keď mala deväť rokov, prešla pod krídla trénerky Valentiny Chebotarevovej. Konstantinovová v technike zaostávala za ostatnými, ale Valentina jej verila. Z dievčaťa, ktoré si doberali pre jej nadváhu, sa zmenila na jednu z nádejí ruského krasokorčuľovania. V inej dobe by vyhrávala jedny preteky za druhými, ale najprv sa bila s Medvedevovou a Zagitovou a neskôr so Šerbakovovou, Kostornou a Trusovovou.

Má smolu na konkurenciu

Pre tvrdú konkurenciu a problémy so psychikou nie je zoznam úspechov Petrohradčanky dlhý – bronz na univerziáde, striebro na veľkej cene a tri víťazstvá na menších pretekoch. Na olympiádu sa nikdy neprebojovala e keď na svetovom šampionáte v Miláne nahradila Medveďevovú, tak to bola výsledková katastrofa.

V sezóne 2018/19 získavala opäť nohu pod nohami a na ruskom šampionáte porazila Medveďevovú aj Zagitovovú. Pred ňou skončili len „mladé pušky“ zo skupiny trénerky Tutberidzeovej. AK by zajazdila lepší krátky program, mohla Stanislava brať medailu na európskom šampionáte v Minsku.

Pomohol jej Pľuščenko

Lenže prišli biologické prekážky. „Existujú problémy dospievania, ktoré m nedovoľujú ukázať sa v plnej sile. Ja ťažké hovoriť o nich vo veku19 rokov, ale každý sme iný,“ priznala Konstatinovová a po slabých výsledkoch predčasne ukončila sezónu 2019. Z ničoho nič sa ocitla v slepej uličke. Rozhodla sa pre zmenu. Po 10 rokoch dala zbohom Chebotarevovej , presťahovala sa do Moskvy, aby spolupracovala s akadémiou Pľuščenka. Na Veľkej cene Moskvy fanúšikovia videli už „starú“ Stanislavu. A vôbec nevadí, že v súčasnej ruskej konkurencii nemá šancu na veľké víťazstvá. Na jej krásu sa však dá stále pozerať. Presvedčte sa vo FOTOGALÉRII!