Verejnosť bola pobúrená z toho, že naša bývalá tenistka dostala vakcínu proti ochoreniu koronavírusom skôr, ako mnohí lekári a zdravotníci, ktorí mu čelia v prvej línii. Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek, ktorý si vybojoval miestenky na olympiádu v Tokiu 2020 počas minulého roka, absolvoval takisto očkovanie pred niekoľkými dňami. Na rozdiel od nej to dostali príkazom od rezortu vnútra. „Od Ministerstva vnútra sme dostali nakázané aj s inštrukciami, aby sme sa dostavili na očkovanie. Boli sme sa dať zaočkovať v nemocnici Svätého Michala, ktorá má spoluprácu s našim športovým centrom polície,“ prezradil pre Šport24.sk člen slovenskej K4 Erik Vlček.

Ten priznáva, že by bol veľmi rád, aby sa na rad dostal ako každý normálny občan Slovenskej republiky, ale vzhľadom na športové ciele by to pre neho a jeho kolegov zo štvrkajaku mohlo dopadnúť fatálne. „Nechcel som sa dávať do popredia a veľmi rád by som si vyčkal radu, ale situácia je bohužiaľ taká, že sa vo februári chystáme na sústredenie do Ameriky a vstup do krajiny tam teraz povoľujú za veľmi prísnych podmienok. Máme tam už teraz lode a všetku výbavu, takže by to bolo pre nás veľké mínus, keby sa nám nepodarilo vycestovať na sústredenie,“ vysvetľoval trojnásobný olympijský medailista pre náš portál.

Vlček si je vedomý toho, že sa mnohí ľudia do neho budú navážať, pretože bol rovnako ako bývalá tenistka Dominika Cibulková uprednostnený, avšak druhým dychom dodáva, že v tejto situácii nebola iná možnosť. „Nie je to tým pádom kvôli nejakému rozmachu, alebo tomu, že sa chceme aj s parťákmi zo štvorkajaku predbiehať. Veľmi rád by som si vyčkal, ale bohužiaľ si to nemôžeme dovoliť. Jedná sa nám o olympiádu a o sústredenie. Keby sme sa kvôli tomu nepodarilo dostať na najdôležitejšie sústredenie v roku, tak celá vynaložená práca a úsilie, ktoré sme do toho dali by vyšlo na zmar,“ dodal pre Šport24.sk.