Máte cez olympiádu živšie spomienky na Turín?
Roky neoklamete, je to už dávno. Samozrejme, mnohokrát sa mi zdá, že to bolo ozaj iba nedávno. Z času na čas pozriem YouTube kanál, momentálne je to troška živšie, ale stále krásne.

Slovenský olympijský medailista šokuje: K medaile nemám hlbší vzťah, predal by som ju!

Nemrzí vás, že vo vašej disciplíne i v športe nemá Slovensko dôstojného nasledovníka?
Bol by som veľmi rád, keby sa tak stalo. Dostať sa na olympiádu však je ťažká práca a nie každý je ochotný podrobiť sa tejto drine. Viem o jednom talente s veľkým potenciálom, s ktorým som začal spolupracovať, no chlapec je ešte mladučký. Uvidíme časom, čo sa udeje.

Jaroslav Židek získal v Turíne 2006 striebornú medailu.
Jaroslav Židek získal v Turíne 2006 striebornú medailu.
Zdroj: TASR

Verejnosť má pocit, akoby sa po vás zľahla zem. Čomu sa momentálne venujete?
Pre mňa je podstatné, aby športový či pracovný čas bol pre mňa sprevádzaný pocitom voľnosti. Hlavnou pracovnou aktivitou je stále snoubording. To sú činnosti, ktoré milujem a dokážem sa nimi uživiť, čo je obrovská nádhera. V poslednom čase ma začalo baviť tvoriť rôzne technické veci, preto konštruujem dielňu. Začal som spolupracovať s rodičmi, ktorí vyrábajú nádherné dubové podlahy. Snažím sa ich rozširovať medzi ľudí.

Naj FOTO 6. dňa olympiády: Kuzminovej striebro, kolaps slovenského reprezentanta a smrtka na saniach!

Naposledy ste sa v jednom rozhovore vyslovili, že vaša strieborná medaila má hodnotu 400 eur.
Bol to menší omyl, medaila má pre mňa hodnotu 400-tisíc eur. V mojom dialekte novinár pochopil, že 4 kilá je len 400 eur. Určil som takúto cenu, lebo viem, čo všetko stálo, aby som túto medailu dosiahol. Ak chcete niečo v živote dosiahnuť, je potreba myslieť vo veľkom. Teda pripísať medaile napríklad aj cenu 4 000 eur, by bolo myslieť v malom. 

Celý svet nechápavo krúti hlavou! Olympiáda si urobila z Vlhovej a Velez-Zuzulovej dobrý deň: Slovákov po tomto naštve ešte viac!

FOTO Kuzminovej rodičia po zdrvujúcej správe penili, vrátili vstupenky na olympiádu: Nedokážeme tomu uveriť!

Boris Kollár sa obul do Kuzminovej: Pošlem ťa aj s medailou do...!