"Dnes sme absolvovali kontrolné vyšetrenie vo fakultnej nemocnici. Samotné hojenie ide v poriadku bez komplikácií. Marek trénuje individuálne, ale pre možné komplikácie, ktoré by mohli prísť v zápase, do konca týždňa nenastúpi. O ďalšom účinkovaní sa rozhodne koncom týždňa. Ostatní hráči sú zdraví, nikto nemá ťažkosti," vyjadril sa dnes po dopoludňajšom rozkorčuľovaní lekár slovenskej výpravy Ján Grauzel.

Realizačný tím slovenskej hokejovej reprezentácie dopíše v stredu na súpisku brankára Denisa Godlu a útočníka Dávida Bondru. Doplní tak maximálny počet troch brankárov a 22 korčuliarov a uzavrie káder na šampionát. "Myslím si, že vieme hrať zápasy aj so siedmimi bekmi. Hrali sme tak aj minulý rok, takže si myslím, že pokiaľ ich máme sedem, je to v poriadku. Mareka Ďalogu zhodnotíme na konci týždňa. Je tam malá šanca, uvidíme, čo sa stane. Nie je úplne vylúčené, že by sa mohol vrátiť,"  povedal generálny manažér Miroslav Šatan.

V dnešnom zápase proti nemeckému tímu by mal od začiatku chytať Marek Čiliak. Medzi reprezentantmi by nemalo prísť k žiadnej zmene v porovnaní s pondelkovým duelom proti Kanade. 

"Máme pred sebou ťažký zápas. Očakávame, že Nemci budú brániť stredné pásmo. My musíme hrať rýchlo, aby sa nestihli dostať do brániaceho tvaru. Musíme dostávať puky za nich a nestrácať ich v strednom pásme, pretože oni budú čakať na protiútoky. Musíme hrať disciplinovane, aby sme nehrali veľa oslabení," skonštatoval asistent trénera Andrej Podkonický.

Mohlo by vás zaujímať: 

EXKLUZÍVNE Ruskí hokejisti po víťazstve nad Českom vyrazili do nočnej Bratislavy: Vypili 160 pív! 

Na spoločnom fotení Slovákov sa objavil aj obranca Ďaloga: Pozrite, ako vyzerá po škaredom zranení 

FOTO Súboj krások na tribúnach MS: Sexi Slovenkám šliapu na päty odvážne Rusky