Ako to vyzerá počas poslednej rozlúčky s Čišovským si pozrite TU!

16:05 - Smútiaci v slzách vychádzajú z obradnej siene. Do reči nie je nikomu.

16:00 -
Posledná rozlúčka s Mariánom Čišovským sa skončila. 

15:55 - Kým sa koná za múrmi obradnej siene posledná rozlúčka s Čišovským, tak vonku fanúšikovia nechávajú kvety pri jeho plagáte. 

15:33 - Pár minút po plánovanom čase sa začala posledná rozlúčka s Mariánom Čišovským. 

15:20 -
Smútiaci sa pomaly usádzajú v obradnej sieni. Vonku pred ním zostala len hŕstka fanúšikov. 

15:02 – Kým sa zbehnú všetci smútiaci hostia, brat Mariána Čišovského čaká na lavičke pri dome smútku.

15:10 –
Ďalej od krematória sa drží aj kapitán z éry Mariána Čišovského Pavel Horváth.

14:52 - Napriek tomu, že pohreb je verejný, tak krematórium je ohradené dočasným plotom a stráži ho niekoľko zamestnancov bezpečnostnej služby. 

14:47 -
Trištvrte hodinu pred obradom prišla do domu smútku aj najbližšia rodina Mariána Čišovského manželka Martina s deťmi. Hneď na to sa schovali v útrobách krematória.

14:35 - Na cintorín prišli takmer hodinu pred obradom slovenskí spoluhráči Čišovského. Matúš Kozáčik a Martin Bakoš majú v rukách papiere. Pravdepodobne budú mať na obrade reč. 

14:30 - Na Ústřední hřbitov v Plzni prichádzajú prvé smútiace osobnosti. Za SFZ hovorkyňa Monika Jurigová s otcom Dušanom Radolským.

13:20 - Na pohrebe sa očakávajú Mariánovi bývalí spoluhráči zo Slovenska, ale aj súčasní hráči Viktorie Plzeň. Veniec na jeho hrob by mali prísť položiť zástupcovia Slovenského futbalového zväzu. 

12:50 - V Plzni je polooblačné počasie. Slnko sa sem tam ukáže spoza mrakov. Na čas obradu hlásia slnečno. V meste je cítiť, že sa bude niečo diať. 

11:45 - Pohreb s Mariánom Čišovským bude nakoniec verejný. 

Posledná rozlúčka s Mariánom Čišovským sa uskutoční v piatok v Plzni.
Posledná rozlúčka s Mariánom Čišovským sa uskutoční v piatok v Plzni.
Zdroj: archív

11:10 - „V pamäti sa mi uchovala spomienka najmä na zápas na majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov s Tureckom v roku 2000. Dal gól a prakticky odvtedy začalo hrať celé mužstvo veľmi dobre. Čiže aj po športovej, ale aj osobnej stránke sú na neho spomienky veľmi dobré,“ zaspomínal na "Čiša" jeho bývalý tréner z "dvadsaťjednotky" Dušan Radolský.

11:00 -
O tom, že posledná rozlúčka s ním bude veľmi emotívna nepochybuje azda nikto. Faktom však  je, že nášho bývalého futbalistu v Plzni milovali. Na Čišovského podobizne sme narazili na viacerých miestach v meste, pri ktorých boli zapálené sviečky.


10:00
-  Posledná rozlúčka s Čišovským sa bude konať na Ústřední hřbitov v Plzni, na ktorom dnes od 15:30 hod prebehne dajú posledné zbohom  bývalému hráčovi Viktorie Plzeň, Artmedie Petržalka či MŠK Žilina.

9:00 - Miesto pred plzeňskou Doosan Arénou, ktoré klub vyhradilo špeciálne ako pietne miesto je obsypané sviečkami. Nechýbajú tiež kvety, šály, ale aj dresy, ktoré priaznivci priniesli na počesť zosnulého Čišovského.

Šesť rokov bojoval

Bojovník Čišovský šesť rokov bojoval s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS). Naposledy vydýchol v noci zo soboty na nedeľu. Aj vďaka nemu sa rozšírilo v Česku a na Slovensku povedomie o tejto zákernej nevyliečiteľnej chorobe, ktorá napáda centrálnu nervovú sústavu. Obeti choroby funguje mozog, ale už nie telo. Napriek tomu, že na posledný zápas za Viktoriu Plzeň nastúpil Čišovský naposledy v roku 2014, tak v klube a v meste bol stále veľkou osobnosťou. Pred nedeľným zápasom proti Sparte Praha fanúšikovia na jeho počesť usporiadali pochod mestom. Po zápase jeho meno skandovali aj hráči. Na všetko sa pri tom prizerala aj jeho manželka Martina a deti Tina, Martin a Maroš. Práve manželka stála po jeho boku do posledných chvíľ života. 

„Posledné mesiace to bolo už pre všetkých veľmi, veľmi kruté. Marián nemohol vôbec nič. Len ležal a klipkal očami,“povedal zdroj z prostredia rodiny  a dodal: „Je to hrozné, čo poviem, ale pre všetkých je to svojim spôsobom vyslobodenie. Všetci si doslova prežili peklo.“

Sláva mu nestúpla do hlavy

„Do klubu sme prišli rovnako. Boli sme mladí, bezstarostní a veselí ako bežne mladí hráči bývajú,“ zaspomínal na Čišovského jeho spoluhráč Szilárd Németh. „Hrali sme spolu dve sezóny. Vtedy mal Inter veľmi vyvážený kolektív, do ktorého Marián dobre zapadol. Navyše, štyria sme obliekali dres dvadsaťjednotky, takže sme boli dobrá partia,“ konštatoval Németh. Ďalší spoluhráč z Interu Juraj Czinege si na Čišovského spomína ako na skromného, pokorného, no i zábavného chalana. „Sláva ho nezmenila, stále ostal byť človekom a kamarátom,“ povedal na jeho adresu.

Ako to vyzerá počas poslednej rozlúčky s Čišovským si pozrite TU!