Americká snoubordistka Chloe Kimová sa v Pjongčangu stala najmladšou ženou, ktorá vyhrala olympijskú medailu, v 17 rokoch predviedla na U-rampe suverénnu jazdu a vyhrala zlato.

Škandál olympiády hneď v prvý deň? Známu dvojicu vyhodili z otváracieho ceremoniálu!

"Sníval som o tom. Môj sen sa splnil. Americký sen," povedal pre juhokórejskú agentúru jej otec Yonhap Kim Jong-jin. Ten emigroval z Kórejskej republiky do USA v roku 1982. Jeho podpora a oddanosť dcére sa stali takými známymi, že sa stali súčasťou televíznej reklamy vysielanej aj počas amerického Super Bowlu.

Chloe Kimová.
Chloe Kimová.
Zdroj: Getty images

Takú radosť však už nemohli mať z moderátora rozhlasovej stanice KNBR. Ten sa neudržal a vo vysielaní predviedol poznámky, ktoré ho dostali do problémov. Sexuálne narážky v spojení s neplnoletým vekom snoubordistky pobúrili svet.

„Chloe má narodeniny 23. apríla, takže začíname odpočítavať, bejby. Dostane vás do varu. Ak by mala 18 rokov, nehanbili by ste sa povedať, že je to taký horúci kus zadočku. Ale ona ním je. Je úžasná. Som veľký fanúšik Chloe Kimovej.“ hovoril Patrick Connor v živom vysielaní.

FOTO Ups, tak toto je sila! 15-ročná krasokorčuliarka ukázala viac, ako chcela!

Rádio KNBR mu to spočítalo a vyhodilo ho, Connor sa Kimovej za nevyberaný slovník ospravedlnil. „Snažil som sa ľudí rozosmiať a zlyhal som. Moje komentáre smerom ku Chloe Kimovej boli nevyberavé a hrubé. Prepáč mi to, Chloe. Ospravedlňujem sa aj mojim kolegom a poslucháčom, že som bol úplný idiot,“ napísal Connor na Twittri.