Slovenský štvorkajak ako jediný na svete v tejto sezóne získal cenný kov na každom z troch vrcholových podujatí. Na majstrovstvách Európy a svetovom šampionáte sa tešili zo striebra a na olympiáde získali bronzovú medailu. Za tú si každý zo štvorice Adam Botek, Erik Vlček, Samuel Baláž a Denis Myšák prebral v utorok prémiu 24 375 eur. 

Adam Botek prezradil, že odmenu pravdepodobne vrazí do bývania. Rodák z Komárna ešte stále býva s rodičmi v dome v neďalekej obci Virt. „Chcel by som sa už odsťahovať a bývať sám, takže peniaze podľa všetkého dám do nehnuteľnosti. Predsa len by som chcel mať už aj niečo vlastné,“ povedal pre Šport24.sk rýchlostný kanoista. 

S tohtoročnou sezónou je nesmierne spokojný. „Je skvelé, že sme na každom podujatí získali medailu a verím, že to bude pokračovať. Keď vypukol koronavírus, tak sme dlhší čas nepretekali a potom sme zrazu naskočili do medzinárodných podujatí,“ ozrejmil a dodal, že bronz z olympiády je jeho doterajším vrcholom kariéry. „Samozrejme, olympiáda je olympiáda, nič nie je cennejšie, ale som rád, že medaily získavame aj na iných podujatiach.“