Za všetkým jej trápením sú peniaze. „Nechcela nikoho oklamať, ale jednoducho nemala dostatok času na splatenie dlhu,“ ubezpečovala všetkých Troščenková. Ako je teda možné, že také sladké dievča a talentovaná športovkyňa skončí v chládku?

Je to jednoduché. Elizaveta si požičala 3 milióny rubľov (40 900 eur), ale v sľúbenom čase ich nedokázala splatiť. Peniaze mala použiť na rozbehnutie vlastného podnikania. Čo sa však s peniazmi stalo, sa nevie. Nakoniec jej na dvere zabúchala polícia a celá vec sa dostala pred súd.

Postavená zoči-voči zákonu dokázal zohnať peniaze a vrátiť ich, ale ani to jej nepomohlo. Na súde popierala svoju vinu a snažila sa poukázať, že v jej úmysle nebolo niekoho okradnúť. Sudca jej neveril a ihneď ju poslal ba tri roky do „chládku“ a ona pred bránami väzenia nechala samého trojročného chlapčeka.

Domá čaká na Troščenkovú trojročný synček.
Domá čaká na Troščenkovú trojročný synček.
Zdroj: Instagram Elizaveta Troshchenkova

 

Podľa záberov zo sociálnych sieti Troščenkovej syn trávil všetok čas s ňou. Na tréningoch i na súťažiach či mimo nich. Teraz sa o neho starajú jej príbuzný. Elizaveta sa chce odvolať a práve malé dieťa by malo byť rozhodujúcim faktom na miskách váh, či jej trest skrátia alebo nie. Napriek base ma Ruska v športe aj naďalej smelé plány, ktorého súčasťou je aj rozvoj jazdeckého športu v Rusku.