Dcéra Karolína ide vo vašich šľapajach. Vybrala si plávanie po vzore úspešnej maminy, alebo ste o tom rozhodli vy?

- Vybrala si sama. Mala na výber medzi tenisom a plávaním, ktoré sme jej ako rodičia vedeli priblížiť a ktorým sme prirodzene rozumeli najviac. Viac ju to ťahalo k plávaniu, ktoré jej aj mentálne viac sedelo. Pohybovú zručnosť má, ale bavilo ju viac pretekať na čas a zároveň chcela súperiť s viacerými naraz, ako sa len naháňať za loptičkou a bojovať proti jednému rivalovi na druhej strane kurtu.

Neuveriteľnú podobu slávnej mamy s dcérou si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Skúšala to ešte aj v iných športoch?

- Ako dieťa hrala v škole basketbal, no chodila aj na tumbling, čo je gymnastická príprava. Dnes, keď deň čo deň trávi v škole viac než osem hodín, už nie je priestor na dva športy, a tak sa venuje iba plávaniu.

Nedávno dala o sebe vedieť výraznejším spôsobom. Priblížite, o čo konkrétne išlo a ako v jednotlivých disciplínach dopadla?

- Vyhrala sedem disciplín na žiackych majstrovstvách Texasu v kategórii jedenásť až dvanásťročných. Išlo o podujatie, ktoré je niečo ako naše majstrovstvá Slovenska. Niektorými výkonmi sa zaradila medzi najlepších osem v jej vekovej kategórii v USA. Napríklad v polohových pretekoch na 100 metrov jej patrí šiesta priečka a na 200 metrov motýlik je štvrtá.

Sú jej výkony v dvanástich porovnateľné s tými vašimi v jej veku?

- V tých rokoch som v kratších disciplínach bola rýchlejšia a skôr som inklinovala viac k šprintom na kraul a znak. Karolína pre zmenu pláva lepšie stredné trate, má rada polohové preteky a motýlik.