"Na poslednú chvíľu nám zo zostavy vypadol Tomáš Rečičár z vážnych rodinných dôvodov ako aj Dávid Michalka, ktorý avizoval zdravotné problémy už počas zápasu v Košiciach. Ide o virózu a jeho stav sa počas nedele zhoršil, preto ostáva doma. Necestuje s nami ani Valentín Kuran, ktorý má pretrvávajúce problémy s pravou hodovou rukou a nezasiahol ani do zápasu s Košicami. Problémy s dokumentáciou na vycestovanie má Pavel Hernandez, ktorý tiež ostane v Prešove a nasledujúce dni využije na rekonvalescenciu, keďže má viacero zdravotných problémov. Na výjazd s nami idú mladí chalani Marco Antl a Peter Kimák-Fejko, ktorí verím, že dostanú aj šancu zahrať si proti Toulouse," informoval pred odletom generálny manažér klubu Miroslav Benický.

Tatranu patrí v skupine zatiaľ posledná šiesta priečka s dvoma bodmi, rovnaký počet má na konte aj Toulouse. "Ideme do Francúzska odohrať čo najlepší zápas v tom zložení, v akom sme. Pre nás bude veľmi podstatný odvetný zápas o týždeň doma, na ktorý pevne verím, že budeme v kompletnejšom, ak nie kompletnom zložení. Ideme ale zabojovať a maximálne sa popasovať so silným, behavým a agresívnym domácim tímom," dodal Benický. Tatran zvíťazil hneď v úvodnom domácom súboji proti španielskemu Irunu (27:25), potom trikrát prehral. Dvakrát s Füchse Berlín (23:36 vonku a 23:27 doma) a v Tatran handball aréne aj s Pfadi Winterthur (29:33).

"Máme úzky káder, s ktorým budeme hrať. Pripravíme na súpera nejakú taktiku. Isté je, že nás čaká silné mužstvo, ktoré rýchlo behá a atakuje 7 na 6. V prvom zápase s Berlínom prehrávali o 7-8 gólov, no bojovnosťou sa dostali späť a Berlín vyhral zápas až v posledných sekundách. Ideme odovzdať maximum bez ohľadu na to, kto bude môcť nastúpiť," uviedol tréner Tatrana Slavko Goluža pre klubový web.