Sympatická športovkyňa sa narodila v Štokholme, no ako trojročná sa s rodičmi a starším bratom presťahovali do Bratislavy. Od detstva bola športovo aktívna, pričom jej najviac prirástol k srdce futbal, v ktorom to dotiahla až do reprezentácie. „Ako brankárka niekedy zápas ťažko ovplyvníte, a tak som sa týmto športom rozhodla prestať a vrhla som sa na boby,“ povedala v rozhovore pre sport.sk Patrícia Tajcnárová.

Starším hokejovým fanúšikom sa pri jej priezvisku ihneď vybaví legendárny obranca bratislavského Slovana, majster sveta z roku 1972 či bronzový olympijský medailista z toho istého roku Rudolf Tajcnár, ktorý je jej vzdialený prastrýko. „Je možné, že som po ňom zdedila kvapku ľadovej krvi,“ dodala pôvabná bobistka, ktorá sníva o účasti na najbližšej zimnej olympiáde v Miláne 2026.

Zaujímavosťou je, že na sociálnych sieťach ju sleduje takmer 20-tisíc fanúšikov, ktorým detailne vysvetľuje, o čom je bobový šport. Z času na čas ich však poteší aj pikantnejšími snímkami, o čom sa môžete presvedčiť v našej FOTOGALÉRII!