Pozrite si FOTO z krádeže bytu v GALÉRII

Našu bývalú tenistku už vykradli pred vyše rokom. Terčom zlodejov sa stala len niekoľko hodín po tom, čo v nemocnici porodila svojho prvorodeného syna Jakubka. Maskovaní páchatelia sa vlámali na jej chalupu v obci Plavecké Podhradie a ukradli príslušenstvo z bazéna v hodnote tisícok eur. Ostrieľaný bezpečnostný analytik má jasno v tom, prečo konali počas Cibulkovej neprítomnosti na Slovensku.  

Hlavným dôvodom sú príspevky na sociálnych sieťach. "Nie je rozumné upozorňovať iných, že nie sme doma, najmä ak sme odcestovaní na dlhšie obdobie,“ prezrádza bezpečnostný analytik Matej Snopko. „Aj vlamači sa vyvíjajú a dnes si už objekty svojho záujmu netipujú na základe dlhodobejšieho pozorovania terénu a zvyklostí majiteľa objektu. Teraz im stačí sledovať sociálne siete, vďaka ktorým im dávame voľné ruky. Ak chceme predísť neželaným návštevám a stratám vecí, existuje len jedno odporúčanie: nerobme to!” dodal. 

Náhrada škody

Ak na sociálnu sieť zverejníme, že nie sme doma, nemá vplyv na plnenie poistnej udalosti. „Výška plnenia však závisí od toho, aký stupeň zabezpečenia poškodená osoba v čase vlámania a krádeže na danom objekte mala,“ zdôraznil odborník v oblasti poisťovníctva Martin Kopúnek. „Čím drahšia nehnuteľnosť, tým býva aj zabezpečenie kvalitnejšie, pretože len bezpečnostné dvere nestačia. Tie už dnes dokážu vlamači prekonať. Nemožné je však prekonať kvalitný alarmový systém. Ak ho v danom byte majiteľ má, včas upozorní na vlámanie políciu, takže zlodejom veľa času na kradnutie nezostáva. Vtedy sa im oplatí riskovať v prípade, že idú po konkrétnej veci,“ dodal.