Doteraz najmä športové kluby obchádzali zákazy a nariadenia hygienikov cez rôzne výnimky, prípadne tajne využívali haly. Od budúceho týždňa bude pre všetkých jediným nepriateľom iba nepriaznivé počasie.

„Všetci sa tešíme, že sa situácia postupne uvoľňuje a aj tí najmenší sa budú môcť zapojiť do tréningového procesu. Veríme, že sa situácia nezmení, iba ak k lepšiemu,“ nádejajú sa mládežníci tréneri Spartaka Trnava. „Práve pripravujeme tréningového plány, v ktorých budú zohľadnené všetky podmienky a povinnosti, ktoré nám určujú platné nariadenia, čiže trénovať začneme v skupinách 5+1 tréner,“ poznamenal hovorca klubu Patrik Velšic.

Na ihriská sa bez problémov dostanú aj futbalisti. Mládežnícki aj seniorskí z nižších súťaží.
Na ihriská sa bez problémov dostanú aj futbalisti. Mládežnícki aj seniorskí z nižších súťaží.
Zdroj: fb

Uvoľnenie opatrení sa pozitívne dotkne aj širokej verejnosti, ktorá bude môcť využívať verejné športoviská. Šesťčlenné kolektívy si budú môcť zahrať malý futbal, street basketbal či petang. Otvoriť by sa mohli aj adrenalínové športoviská ako lezecké steny či areály pre paintball.

Prevádzkovatelia takýchto športovísk, rovnako aj sprístupnených školských športovísk pre verejnosť však budú musieť kontrolovať ľudí, či majú negatívne testy. Na voľne prístupných ihriskách to ostáva na pleciach polície.

Otvoria sa tiež tenisové dvorce pre profesionálov aj rekreačných tenistov.
Otvoria sa tiež tenisové dvorce pre profesionálov aj rekreačných tenistov.
Zdroj: fb

Nie všetci sú však spokojní. Podľa prezidenta Slovenskej plaveckej federácie (SPF) Ivana Šuleka je počet šesť ľudí na športovisko príliš nízke číslo. „Číslo šesť je pre nás rovnaké ako nula. Väčšina z bazénov je totiž prevádzkovaná mestami a mestá by v prípade ich otvorení nehospodárne zaobchádzali s majetkom daňových poplatníkov. Som preto presvedčený, že v pondelok 19. apríla sa neotvorí žiadny bazén,“ konštatoval Šulek, ktorý nechápe, prečo by nemohol byť uplatnený podobný model ako v prípade obchodov a služieb, v ktorých bude môcť byť 1 osoba na 15  štvorcových metrov.