Zábery z rozlúčky športovcov a fanúšikov s manželkou si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Napriek tomu, že išlo o vybičovaný šláger českej Fortuna ligy, tak to bolo pravdepodobne to posledné, čo hráčov zaujímalo. Pred, počas i po zápase sa všetko nieslo v duchu rozlúčky s populárnou „dvadsaťosmičkou“ Mariánom Čišovským.  Už pred zápasom sa v Dossan Aréne vytvorilo pietne miesto. Pri veľkých plagátoch Čišovského a jeho dresoch fanúšikovia zapaľovali sviečky a kládli kvety. Mnohým sa tlačili slzy do očí.

Viktoria Plzeň rýchlo zareagovala a každý hráč nastúpil na chrbte s menom Čišovský. Tesne pred výkopom si celý štadión uctil pamiatku Mariána minútou ticha, ktoré však sprevádzal dlhý potlesk. Po zápase to neboli mohutné oslavy po víťazstve nad veľkým rivalom. „O výsledok až tak nešlo. Bolo dôležité, aby chlapci vyslali signál ich kamarátovi a veľkému človeku," povedal  Čišovského krajan a tréner domácej Viktorie Adriana Guľu.

Po zápase hráči miesto klasickej „ďakovačky“ zamierili najprv pred halvnú tribúnu, kde sa na všetko divála Čišovského žena Martina v spoločnosti Mariánovych bývalých spoluháčov Martina Bakoša a Matúša Kozáčika, ktorí pracujú pre klub ako asistenti trénera. Obaja plakali a Bakoš podopieral Čišovského manželku. Na ďakovanie hráčov z trávnika sa prizerali aj ich deti dcérka Tina a chlapci Maroš a Martina. Potom sa hráči otočili k divákom, ktorým zobrali veľký nápis „ODPOČÍVEJ V POKOJI ČIŠO #28“. Hráči fanúšikovia tlieskali a volali meno zosnulého futbalistu. Všetko zakončili piesňou od Karla Gotta C'est la vie.

Zábery z rozlúčky športovcov a fanúšikov s manželkou si pozrite vo FOTOGALÉRII!