Už o necelé štyri mesiace môže jedna z nich visieť na krku našej elitnej lyžiarky Petry Vlhovej. Presne 100 dní pred začiatkom zimných olympijských hier v Pekingu predviedli organizátori podobizeň troch cenných kovov. 

Medaily sú pomenované "Tong Xin", čiže v preklade "spolu ako jeden" a každý pozostáva okrem olympijských kruhov aj z piatich menších krúžkov. Jednotlivé prstene majú reprezentovať olympijského ducho, ktorý spája ľudí. Dizajn sa opiera o starodávne čínske symboly, v ktorých boli kruhy dôležitou súčasťou.

Cenné sú vykladané nefritom podobne, ako tomu bolo počas letných hier 2008. Tento prvom je zámerom a má poukázať na skutočnosť, že Peking sa stane prvým mestom kde sa uskutočnili letné aj zimné hry. 

Na prednej strane sú vyryté olympijské kruhy obklopené vzormi ľadu, snehu a oblakov. Na jednotlivých prstencoch sú tradičné čínske vzory. Na zadnej je v strede logo Peking 2022 s oficiálnym názvom hier v čínštine. Je tu tiež vyrytých 24 bodiek, keďže je to 24. ročník ZOH a majú pripomínať nebeskú mapu.