Pozrite si nahé FOTO paralympioničky v GALÉRII

Nemecká paralympionička trpí Stargardtovou chorobou, čo je autozomálne recesívne ochorenie sietnice. Krawzowská vidí len na tri percentá, no fanúšikovia idú na nej oči nechať. „Áno, je to pravda! Som prvá paralympionička na titulke Playboyu. Takúto príležitosť som nemohla odmietnuť a nechať si ju ujsť,“ komentovala nadšene zábery z Playboya Krawzowská na instagrame.

Kolená sa jej pred objektívom neroztriasli, práve naopak. „Dva dni fotenia boli skvelé. Vždy som chcela zažiť aspoň jeden deň v pozícii profesionálnej modelky, a to sa mi teraz splnilo. Bola to zábava a veľmi som si to užila.“

Strieborná medailistka z olympiády v Londýne v roku 2012 a majsterka sveta tvrdí, že jej dráždivé fotenie pre Playboy má hlbší význam. „Chcem ísť príkladom a pokúsiť sa dosiahnuť väčšiu toleranciu v spoločnosti, aby ľudia so zdravotným postihnutím mohli robiť čokoľvek a aby sa nemuseli skrývať, hoci nie sú ako väčšina. Nie každé postihnutie je vidieť na prvý pohľad. Rôznorodosť je súčasť spoločnosti a tolerancia nás posúva ďalej,“ znie Krawzowskej odkaz.

Úspešná plavkyňa si uvedomuje, že odhaleným telom v Playboyi vyvolala rozruch. „Niektorí fanúšikovia boli trochu v šoku. Musím však povedať, že väčšinou ma spätná väzba príjemne prekvapila a prichádzalo mi množstvo komplimentov,“ zakončila Nemka.

Pozrite si nahé FOTO paralympioničky v GALÉRII