Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) rozdal našim olympionikom za ich umiestnenia v Tokiu dokopy 281 000 eur. Výška odmien sa pritom už niekoľko rokov pre slovenských športovcov nemení a aj tentoraz bolo zlato odmenené sumou 50 000 eur, za striebro to bolo 40 000 eur a za bronz 30 000. Členovia bronzového štvorkajaku v zložení Erik Vlček, Samuel Baláž, Denis Myšák a Adam Botek si ale pripísali na konto každý po 24 375 eur.

Slováci mali napríklad v porovnaní s Českom prakticky o polovicu nižšie prémie (v prepočte 94 000 eur za zlato, 70 000 za striebro a 47 000 za bronz - pozn. red). Aj preto naši rýchlostní kanoisti veria, že za tvrdú drinu by v budúcnosti aj v prípade zisku ďalšej medaily spod piatich kruhov mohli dostať viac. „Bolo by to pekné, keby sme mali väčšie sumy, ale som rád, že za tú drinu a tvrdú prácu máme aspoň niečo,“ prezradil už dvojnásobný olympijský medailista Denis Myšák.

Podobný názor zdieľajú aj ďalší jeho kolegovia z K4. „Samozrejme, lepšie by bolo, keby máme viac, ale tu je to tak a musíme sa s tým zmieriť, že dostaneme aspoň niečo, pretože v Británii nedostali olympionici za medaily nič. Čiže sme radi aj za toto,“ povedal Adam Botek. „Áno, vnímame to a môžem povedať aj za chalanov, že iné krajiny majú rádovo vyššie odmeny za olympijské výsledky. Ja dúfam, že by sme sa mohli dostať na ich úroveň, predsa tá robota, čo za tým je a všetok ten obetovaný čas, tak je toho extrémne veľa,“ doplnil ďalší bronzový člen štvorkajaku Samuel Baláž.