Pozrite si šokujúce FOTO z krádeže v Cibulkovej byte v GALÉRII

Navarovci mali s najväčšou pravdepodobnosťou v byte nainštalované len kamery, ktoré nasnímali zlodejov pri práci. Podľa dostupných policajných informácií vošli do domu v sobotu 18. septembra o pol ôsmej večer a odišli po 45 minútach! „Na najvyššom poschodí otvorili okno na chodbe a vošli na šikmú strechu tohto domu. Odtiaľ sa dostali k oknu vedúceho do jedného z bytov, na ktorom rozrezali roletu, vypáčili okno a vošli do vnútorných priestorov bytu. Nakoľko v byte sa nachádzali psy, z bytu utiekli,“ informovala polícia.

Predpokladá sa, že sa zlodeji pomýlili a až na druhý pokus vošli do bytu bývalej tenistky. „Presunuli sa na terasu vedľajšieho bytu, kde vypáčili dvere vedúce z terasy do bytu, z ktorého ukradli dva strieborné kufre naplnené luxusnými predmetmi. Majiteľom spôsobili škodu veľkého rozsahu, za čo im hrozí 10 až 15-ročné väzenie,“ uviedla polícia v oficiálnom stanovisku.

Hoci polícia nechce prezradiť skutočnú hodnotu ukradnutých vecí, podľa našich informácií museli byť drahšie ako 133 000 €. „Vtedy sa v praxi v zmysle paragrafu 212 stanovuje aj spomínaná trestná sadzba 10 až 15 rokov,“ poznamenal náš policajný zdroj.