Zuzulovou po jej olympijskej rozlúčke lomcovali obrovské emócie: Konečne to poviem bez servítky!

Vedenie výpravy navrhlo Vlhovú a jej tím vzápätí túto informáciu aj potvrdil. Dvadsaťdvaročná Liptáčka absolvovala kompletný program alpských disciplín na ZOH 2018, čiže šesť pretekov v poradí: obrovský slalom, slalom, super G, zjazd, alpská kombinácia a na záver tímová súťaž. Najlepší výsledok dosiahla ako nováčik v kombinácii, kde skončila piata. V slalome, kde sa očakával jej útok na medailu, nepotvrdila ambície 13. miestom.

"Mohlo to byť lepšie, ale aj horšie. Šťastná som najmä z kombinácie, kde mi vyšiel slalom a potvrdila som si, že do špičky stále patrím. Predviedla som tam skvelú jazdu. Je jasné, že špeciálny slalom mi vôbec nevyšiel, nemala som svoj deň, no aj to sa stáva. Je to olympiáda, je to o jedných pretekoch. Beriem to aj tak, že ak niečo nevyjde teraz, môže vyjsť inde," uviedla Petra Vlhová pre slovenské médiá v Jangpchjongu po tímovej súťaži.

Petra Vlhová bola po výbuchu poriadne frustrovaná: Kuzminovú máme na Slovensku len jednu

Olympijskú únavu, ktorá sa jej zračila z tváre, 22-ročná Liptáčka opísala takto: "Keď človek cíti fyzickú únavu, začína mať problém aj psychicky sa koncentrovať. Dnes ráno som vstala, vypla budík a vôbec som nevedela, či mám preteky alebo nie. Som v dejisku olympijských hier od 4. februára a bola som už naozaj úplne mimo. Každý deň bol tréning, do toho preteky. Som rada, že to už mám za sebou."

Symbolicky Hry v Pjongčangu orámovali ako vlajkonosičky najúspešnejšie slovenské slalomárky ostatného obdobia. Na úvodnom ceremoniáli 9. februára niesla slovenskú vlajku Veronika Velez-Zuzulová, ktorá v Kórejskej republike uzavrela bohatú súťažnú kariéru.

FOTO Petry Vlhovej aj foto Veroniky Velez-Zuzulovej z otváracieho ceremoniálu nájdete v našej galérii TU.