O udalostiach z noci na nedeľu porozprával pre denník Šport24.sk. „Bol som v takom polospánku, pretože sme tu pár dní a nestihol som si zvyknúť na cudzie prostredie. Zrazu som sa zobudil na to, že sa kýve celá posteľ,“ začal Hurajt.

FOTO Olympiáda sa zmenila na boj o prežitie. Príroda ničí ľudí: Z týchto záberov vás zamrazí

„Bývali sme v Kangnungu asi sto metrov od mora. Začal som teda rýchlo prepočítavať príchod cunami, výšku poschodia aj výšku vlny, ktorá príde približne za osem minút. Potom som rozmýšľal, ako rýchlo sa oblečiem, zbehnem päť poschodí, vyjdem von, ako ďaleko utečiem a kde ma vlna napokon dostihne. Napokon som zvážil, že to skúsim risknúť a zostanem v posteli,“ pokračoval už so smiechom.

Nášho medailistu zobudil v Pjongčangu hororový zážitok: Dúfal som, že stihnem utiecť pred cunami

Bývalý biatlonista si najprv nebol istý, či sa mu to snívalo, alebo šlo o skutočnosť. „Síce som počul hučanie poplašných sirén, ale aj tak som netušil, čomu veriť. Ráno som sa na to pýtal spolubývajúceho Paľa Kobela, či to počul tiež. On však spal a o ničom nevedel. Až v priebehu dňa sme sa dozvedeli, že šlo naozaj o zemetrasenie. Našťastie to nebolo vážne, šlo o slabý záchvev,“ odfúkol si.

FOTO Kuzminovej rodičia po zdrvujúcej správe penili, vrátili vstupenky na olympiádu: Nedokážeme tomu uveriť!

Na zimnej olympiáde bol v pozícii ambasádora slovenskej výpravy, na Valentína ho vystriedala bývalá hokejová a hokejbalová brankárka Zuzana Tomčíková. „Stihol som si pozrieť všetky biatlony, Klaudiu Medlovú na snouborde, behy na lyžiach a úvodný hokejový zápas našich,“ sumarizoval Hurajt. „Škoda len, že presunuli lyžiarske súťaže,“ pokrčil plecami.

Pavol Hurajt
Pavol Hurajt
Zdroj: TASR

Medzi presunuté disciplíny sa v stredu zaradili aj biatlonové vytrvalostné preteky žien na 15 km, a to pre silný vietor. „Bol som dole v meste, ale v kopcoch určite fúkalo tiež. Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie. Pretekárky by mali mať vyrovnané podmienky, čo sa pri silnom nárazovom vetre asi nedá dosiahnuť,“ zamyslel sa.

Celý svet nechápavo krúti hlavou! Olympiáda si urobila z Vlhovej a Velez-Zuzulovej dobrý deň: Slovákov po tomto naštve ešte viac!

Ako bývalý dlhoročný pretekár však vie, že športovci z toho nemajú radosť. „V deň pretekov máte svoju rutinu, pripravuje sa na to celý tím vrátane servismanov a fyzioterapeutov, všetko ladíte na daný moment. Potom zrazu príde zmena. Každý sa s tým musí vyrovnať po svojom, program zmenili všetkým biatlonistkám,“ pokračoval.

Hurajt mal z hier v Pjongčangu celkovo dobrý dojem, nos neohŕňal ani nad mrazivým počasím. „Olympiády vo Vancouveri aj Soči boli vo veľmi príjemnom podnebí, no športovci sú z pretekov Svetového pohára zvyknutí na čokoľvek. S chladom aj vetrom musia počítať,“ uzavrel.

Fotografie spustošeného Pjongčangu nájdete v GALÉRII TU.