Slovenky odohrali proti silným Belgičankám tri zápasy z toho až dva víťazné. Cenný je najmä triumf 3:2 v sobotnom dueli, ktorý Slovenky zvládli aj napriek tomu, že prehrávali už 0:2. “Belgičanky viedli, ale v každom stretnutí ideme naplno a snažíme sa zatlačiť súpera. Vedeli sme sa zorganizovať a zmobilizovať, obrat je pre naše sebavedomie naozaj veľký úspech. Išli sme tam skromne a nakoniec nám to vyšlo, takže pred šampionátom je to pre našu psychiku dobré," povedala bezprostredne po návrate z Belgicka kapitánka Barbora Koseková. 

Výkony v Belgicku potešili aj trénera Marca Fenoglia. Naše reprezentantky sa v bratislavskej skupine D stretnú okrem Nemiek s Ruskami, Bieloruskami, Španielkami a Švajčiarkami “Cítime, že sa z nás stáva naozaj silný tím a môžeme na ME zabojovať o niečo väčšie. Keď som videl, ako si hráčky pomáhajú, je to znak, že všetky idú za spoločným cieľom. Toto je to najpodstatnejšie, ak sa chcete niekam dostať." povedal talianský tréner v službách Slovenska.

Hlavný tréner Marco Fenoglio po návrate slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie z prípravného dvojzápasu v Belgicku neskrýval spokojnosť.
Hlavný tréner Marco Fenoglio po návrate slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie z prípravného dvojzápasu v Belgicku neskrýval spokojnosť.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Naše dievčatá čakajú pred štartom šampionátu ešte dva zápasy proti Fínsku. Slovenky v nich budú chcieť potvrdiť rastúcu formu a zároveň pozvať fanúšikov na zápasy majstrovstiev Európy. “Ukazujeme, že máme na to zabojovať o dobrý výsledok. Budeme sa tešiť, ak nás prídu ľudia podporiť.” dodala smečiarka Nikola Radosová. Slovenky odohrajú svoje zápasy od 23. augusta do 1. septembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.