Nie je tajomstvom, že knieža Albert má k Slovákom blízky vzťah. „Myslím, že Slovenský dom som navštívil v rámci olympiád už po ôsmy raz,“ vyratúval. „Vždy som sa tam cítil skvele, pretože ste veľmi pohostinní a za tie roky som si vybudoval množstvo priateľstiev s vašimi športovcami i členmi Medzinárodného olympijského výboru. Zakaždým k vám zavítam rád, chutí mi vaše jedlo, víno, páči sa mi slovenská hudba a priateľská atmosféra,“ nešetril slovami chvály.

FOTO Športovci si prišli na olympiádu aj užiť: Pozrite, ako nadväzujú milenecké vzťahy!

V Monaku má momentálne rezidenciu cyklista Peter Sagan a knieža sa s ním pozná osobne. „Som hrdý na to, že si vybral Monako. Stretol som sa s ním tesne pred Vianocami. Monacký cyklistický zväz preňho zorganizoval oslavu, aby si uctili jeho tretie víťazstvo na majstrovstvách sveta. Myslím si, že si to veľmi vážil a bol naozaj poctený. Je to skvelý šampión a úžasná osobnosť,“ opísal slovenského Tourminátora.

Albert poctil Slovenský dom vyše dvojhodinovou návštevou.
Albert poctil Slovenský dom vyše dvojhodinovou návštevou.
Zdroj: autor

Na pamiatku dostal liptovský širák

Monacké knieža si pochutilo na našich špecialitách. Pri odchode sa podpísal do knihy návštev a vzal si aj suvenír. Pracovníkov Slovenského domu požiadal, či si môže zobrať na pamiatku liptovský pastiersky širák, v ktorom si ochotne spravil aj pár fotiek.

Česi sa na olympiáde nechytajú, Slováci ich predbehli: TOTO nám môžu len závidieť

Albert sa stretol aj so šéfom SOV Antonom 
Siekelom (vľavo) a so strelkyňou Dankou Bartekovou.
Albert sa stretol aj so šéfom SOV Antonom Siekelom (vľavo) a so strelkyňou Dankou Bartekovou.
Zdroj: seps