Trasa vedie lesom Malých Karpát a štartuje sa 28. septembra v Marianke. Účastníci si môžu vybrať z 5 alebo 10 kilometrovej dĺžky behu. Súčasťou pretekov sú aj Majstrovská Slovenska v korporátnych štafetách a detský beh Záhoráčik. Kategórie sú rozdelené podľa veku a pohlavia. Každý zúčastnený dostane štartový balík a netradičnú drevenú medailu, ktorú minulý rok bežcom v cieli odovzdával slovenský olympijský reprezentant v triatlone a majster sveta a Európy v aquatlone Richard Varga.

Aj tento rok nachystali pre súťažiacich organizátori niekoľko noviniek.
Aj tento rok nachystali pre súťažiacich organizátori niekoľko noviniek.
Zdroj: Mariátalský štvanec

Po dobehnutí si každý bežec môže pochutnať na guľáši, ktorý skráti čakanie na vyhlasovanie výsledkov. Okrem toho bude každý zapojený do tomboly, kde sa dá vyhrať napríklad víkendový pobyt, či značkové tenisky.

Minulý rok beh do obce prilákal dvojnásobok a teda viac ako 500 bežcov. Nechýbal ani kultúrny program. Deťom deň spestril Šašo Luboš a potom sa spoločne s rodičmi mohli pozrieť na predstavenie historických rytierov pod taktovkou Mateja Bubniča. Tí ukázali, ako to vyzeralo v stredoveku. Tento ročník deti zabaví obľúbený kúzelník Peter Šesták.

Na svoje si prídu aj tí najmenší.
Na svoje si prídu aj tí najmenší.
Zdroj: Robert Pazitny

Organizátor podujatia, Radoslav Augustín z agentúry 8P hovorí, že príjemná rodinná atmosféra nebude chýbať ani tento rok. „Budeme tiež pokračovať v snahe elimovať odpad, a preto bude o pitný režim postarané v podobe cisterien od Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Rovnako nebudeme mať ani jednorazový plastový riad, ten sme nahradili kompostovateľným.“

Podujatie je zaujímavé aj tým, že sa beží v prírodnom prostredí. „Nakoľko sa celý Štvanec beží prevažne v lese, určite si dáme veľmi záležať na označení tratí, aby bežci nemuseli rozmýšľať v rýchlom tempe, ktorá cestička je tá správna. Preto sme tomuto ročníku dali aj symbolické motto #NestratímSa. Určite sa na všetkých veľmi tešíme,“ dodal Augustín.

Prihlásiť sa môžete tu.

Udalosť môžete sledovať tu.