Slováci štartujúci v tretej dráhe mali skvelý štart a od úvodných metrov sa usadili na čele. V závere neodolali mohutnému finišu favorizovanej nemeckej posádky, no nechali za sebou lode Litvy, Ruska i Maďarska a potvrdili výbornú formu pred OH 2020 v Tokiu. V 1. kole Svetového pohára v Szegede obsadili vo finále K2 na kilometri bronzovú priečku.

"Zvolili sme našu klasickú taktiku. Vždy jazdíme takým štýlom, že to hneď od štarte napálime a snažíme sa ujsť ostatným lodiam. Dnes to stačilo na striebro, Nemci sú v závere silní a predbehli nás. Striebro je však super. Boli to posledné preteky pred olympiádou v Tokiu a určite nás to motivovalo. Utvrdili sme sa v tom, že sme v špičke v K2 aj v K4. V príprave urobíme maximum pre to, aby sme v Tokiu dosiahli čo najlepší výsledok," uviedol pre TASR "háčik" slovenskej kádvojky Samuel Baláž. Radosť z medailového umiestnenia neskrýval ani jeho "parťák" z lode. "Chceli sme ísť našu klasiku. Počas trate som to veľmi nevnímal, no videl som, že sme vpredu. Snažili sme vyhrať, napokon sme skončili druhí, čo je veľmi dobré. Úspešné výsledky v K2 nám pomáhajú aj v K4, motivuje nás to a navodí dobrú atmosféru v celom tíme. Budeme sa teraz snažiť tvrdo trénovať a v Tokiu získať medailu," zdôraznil Botek.

Jazdu dvojkajaku vyzdvihol aj Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky. "Chalani podali nadštandardný výkon, išli vynikajúco a  bojovali o najvyššie méty. Nemci boli dnes lepší, no striebro v má obrovskú cenu. Aj v kontexte toho, že ich priorita je K4. Dokázali sa skvele pripraviť na finále K2 na kilometri, čo je veľký prísľub smerom k olympiáde. Dnes sa definitívne spečatilo, že túto disciplínu obsadíme aj v Tokiu. Samo s Adamom sú maximalisti, v každých pretekoch chcú vyhrať a ich myšlienky sa upierajú k zlatu, konkurencia je však silná. Musíme ich čo najlepšie pripraviť na vrchol sezóny."

Finále K2 na 1000 m:

1. Max Hoff, Jacob Schopf (Nem.)  3:19,973, 2. Samuel BALÁŽ, Adam BOTEK (SR) +1,774, 3. Ricardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Lit.) +2,370