Koukalová patrila k absolútnej svetovej biatlonovej špičke. Zbierala jeden úspech za druhým. Prišli však pretrvávajúce zdravotné problémy, ktoré jej neumožňovali pretekať. Minulý rok prišla s ťažkým rozhodnutím a vo veku 31 rokov definitívne ukončila kariéru. Veľkou oporou jej bol v tom čase manžel. „Nasmeroval ma novým smerom a bola to aj inšpirácia, pretože som vedela, že Peter si už koncom kariéry prešiel. Mohla som vidieť, čo všetko sa zmenilo a ako tie situácie zvládal,“ spomína bývalá biatlonistka.

Niekoľko mesiacov po konci kariéry prišla s ďalšou šokujúcou správou. Prostredníctvom sociálnych sietí oznámila koniec kariéry. Vydržalo iba štyri roky. „Rozhodne na to chcem spomínať v dobrom. Aj táto životná etapa mi veľa dala a beriem to tak, že minimálne 80 percent vzťahu alebo času, kedy sme spolu boli, bolo pozitívnych a mám na ne pekné spomienky. A tak by som chcela, aby to zostalo. V živote sa jednoducho dejú veci, ktoré nemusíte zo začiatku chápať, ale dnes to vidím tak, že to tak malo byť,“ zhodnotila Gabriela Koukalová.

Odstupom času hodnotí príčiny rozhodnutia rozviesť sa. Paradoxne, keď mala po kariére viac času sa venovať bývalému českému reprezentantovi v bedmintone, tak zistila, že to nefunguje. „Pri práci, ktorú sme vtedy obaja vykonávali, sme nemali moc veľkú šancu zistiť, akí sme. Prakticky spolu trávite len pár dní do mesiaca a nie je to bežný život, ako keď sa ľudia vidia niekoľko hodín denne. Akonáhle som ale zmenila životný štýl a trávili sme spolu viac času, začínali sme si asi postupne uvedomovať, že to nie je tak, ako sme si pôvodne mysleli,“ dodala pokojne pre české médiá legendárna biatlonistka Koukalová.