Ako reagujú naši športovci na koronavírus? VIAC TU!

Na Slovensku od dnešného dňa platia mimoriadne opatrenia pre všetkých bez rozdielu. Pre každého, kto sa vráti z najviac postihnutých krajín koronavírusom, platí 14-denná karanténa. Ochromený je aj spoločenský život a ľudia by sa mali čo najviac vyhýbať kontaktu s ďalšími osobami. 

Zodpovedne sa snažia správať aj niektorí slovenskí športovci. Chodec Matej Tóth, ktorý sa pre koronavírus stále nemohol kvalifikovať na olympiádu v Tokiu a je otázne, či sa mu to vôbec podarí, odporučil ľuďom, aby ostali vo svojich domovoch. „Buďme zodpovední, neohrozujme seba, svojich blízkych a tým spomalíme epidémiu,“ vyzval na Instagrame. 

K opatrnosti vyzvala aj bývalá tenistka Daniela Hantuchová. „Buďte doma a rešpektujte nariadenia, čím budeme rešpektovať jeden druhého,“ napísala na sociálnych sieťach.

Koronavírus v športe - minúta po minúte: 

Do nezávideniahodnej situácie sa dostal aj náš reprezentačný futbalista Lukáš Haraslín. Ten sa nachádza stále v Taliansku, kde hráva za tím Serie A Sassuolo. Práve táto krajina je v Európe najviac postihnutou koronavírusom. Odkaz slovenského hráča si môžete prečítať v galérii!