Woods údajne vo vysokej rýchlosti prerazil zvodidla, prešiel do protismeru, nabúral do stromu a auto sa niekoľkokrát prevrátilo. SUV Genesis GV 80 sa zastavilo až v kríkoch. „Povedal mi, že sa volá Tiger a hneď som ho spoznal. Dokázal so mnou hovoriť. Pôsobil pokojne. Nič som s ním nerobil, kým nedorazili hasiči,“ vysvetlil zástupca šerifa Los Angeles Carlos Gonzalez, ktorého privolali svedkovia nehody. Šéf hasičov Daryl Osby vylúčil, že za nehodu môže alkohol alebo drogy. Pracuje sa s verziou, že Woods za volantom zaspal  Víťaz 82 turnajova PGA môže byť rád, že žije. Pred smrťou ho zachránil airbag a aj fakt, že bol v aute pripútaný. Už v stabilizovanom stave ho previezli do lekárskeho zariadenia Harbor-UCLA. Interiér vozidla bol takmer nepoškodený. Za to prednú časť by nedali do poriadku ani poľskí klampiari.

Náraz mu spôsobil poranenie pravej nohy – roztrieštená zlomeniny lýtkovej aj holennej kosti. „Rozdrvené otvorené zlomeniny holennej a lýtkovej kosti sa podarilo stabilizovať zavedením tyče do holennej kosti. Poranenia chodidla a členka sa stabilizovali kombináciou skrutiek a spojok,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení na Twittri Tigera Woodsa. Lekári mu museli prerezať svaly obklopujúce kosti, aby zmenšili opuchy. Počas zákroku ho v nemocnici sprevádzala aj priateľka Erica Hermanová. Po operáciu sa bez problémov prebudil a momentálne je jeho zdravotný stav stabilizovaný. Zatiaľ sa nevie, ako dlho potrvá liečba všetkých zranení.

Pre Woodsa to je už druhý škandál spoza volantu. Pred štyrmi rokmi ho zatkli za šoférovanie pod vplyvom alkoholu, keď jeho auto stálo na diaľnici a on spal za volantom. Za tento prehrešok musel absolvovať protialkoholické liečenie. Woods vo veku 45 rokov ešte nepatrí do starého železa, ale hlasy odborníkov hovoria už o tom, že po tejto nehode sa jeho kariéra skončila. „Rozprával som sa s ním v roku 2019 po víťazstve na Masters. Po rozhovore ledva vstal zo stoličky. Ak sú zranenia nohy také vážne, ako sa hovorí, je to pravdepodobne koniec jeho kariéry,“ vyhlásil golfový odborník CNN Andy Scholes.

Šokujúce zábery z nehody Woodsa si pozrite TU!