„Po návrate som si trocha oddýchla. Užila som si aj rodinku, boli sme na spoločnej dovolenke. A znova som v kolotoči hlavne spoločenských akcií. Gratulácie, oficiálne prijatia, otvorenie školského roka, besedy, krst knihy, je toho dosť. Občas naruším aj program manžela Martina, ktorý ma zastupuje pri strážení detí,“ pousmiala sa zlatá trapistka.

Najnovšie ju pozvali do Trnavy. Na tamojšej Univerzite sv. Cyrila a Metoda prevzala najvyššie ocenenie rektora Romana Boču a spolu ministrom pôdohospodárstva Samuelom Vlčanom bola pri krste nového loga i nového akademického roka.„Pred deviatimi rokmi, keď som tu ešte študovala, som po zisku zlata v Londýne už ocenenie dostala. Pozvanie ma preto príjemne prekvapilo, bolo to veľmi milé. Stretla som tu veľa zaujímavých ľudí a znova som si trochu oprášila študentské časy,“ pripomenula Štefečeková, ktorá v Trnave ukončila bakalárske štúdium na Inštitúte fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, ktorý sa transormoval v roku 2020 na Fakultu zdravotníckych vied.

A aká trofej jej pribudla do vitríny? Plaketa Jána Sambucusa je najvýznamnejšie ocenenie, ktoré udeľuje rektor UCM v Trnave a je pomenované po slávnom rodákovi, historickej osobnosti a známom humanistovi, autorovi veršov Tirnavia. Takže, Zuzana si po tokijskom streleckom polepšila o trnavské akademické zlato!