FOTO zo sľubu u prezidentky nájdete TU!

Mokošová spoločne s parastrelcom Radoslavom Malenovským zložili nádvorí Prezidentského paláca slávnostný sľub do rúk prezidentky Zuzany Čaputovej. Najlepšia slovenská gymnastka priznala, že jej nebolo všetko jedno. „Mala som trochu trému, ale myslím si, že to bolo na mieste. Predsa len, skladať sľub pred prezidentkou je veľká vec a som veľmi poctená, že ma vybrali,“ povedala Mokošová pre Šport24.sk.

Prečítať slávnostný sľub pripadol práve bronzovej medailistky z minuloročného európskeho šampionátu. „Keď som sa dozvedela, že budem čítať sľub, bola som spočiatku skeptická, ale potom som si povedala, že takáto šanca príde raz za život a že to zoberiem,“ prezradila bratislavská rodáčka a na margo celej akcie dodala: „Celý ceremoniál som si užívala, bola to príjemná bodka za celou prípravou na Tokio. Som rada, že sa takáto akcia uskutočnila aj napriek súčasnej situácii.“

Mokošovú potešilo, že sa mohla stretnúť tvárou v tvár s hlavou štátu. „S pani prezidentkou Čaputovou sme si vymenili pár slov, ale boli to skôr len formality. Ja ju vnímam veľmi pozitívne, je to reprezentatívna osoba a mám z nej veľmi dobrý pocit. Teší ma, že som mala možnosť sa s ňou stretnúť,“ potešila sa naša gymnastická nádej na blížiacej sa olympiáde. 

Diváci? Som rada, že olympiáda vôbec bude

Olympiáda v Tokiu bude definitívne bez divákov, no naša gymnastka je šťastná, že sa vôbec uskutoční samotné podujatie. „Mňa teší, že nejaká olympiáda vôbec je a to aj napriek tomu, že sa preložila o rok neskôr. Je to oslava pre všetkých športovcov a už sa neviem dočkať, keď budeme v Tokiu a nasávať olympijskú atmosféru. Bohužiaľ, situácia je, aká je, ale som rada, že sa to vôbec uskutoční,“ povedala Mokošová.